Ako sme pomohli

JÚL 2018 zapojili sme sa do grantového programu ROZPRÚDIME REGIÓNY nadácie ZSE, kde sme žiadali o také malé detské ihrisko (trampolíny, šmýkačky, preliezky, lavice) pre niektoré sídliská v Šuranoch. Názov nášho projektu bol ROZPRÚDIME , SPOJÍME, ROZHÝBEME A PODPORÍME KOMUNITY V ŠURANOCH A INŠPIRUJEME ĎALŠÍCH. Náš projekt nebol zaradený do verejného hlasovania. Aj tak ďakujem nadácii ZSE za príležitosť pomôcť nášmu mestu.

AUGUST 2018 pokúsili sme sa pomôcť talentovanému mladému športovcovi a dostali sme takúto odpoveď: Dobrý deň pán Filaga , na základe rozhodnutia správnej rady NADÁCIE zo dňa 2.8.2018 Vám oznamujem, že Vaša žiadosť pre Silvestra Petríka bola schválená vo výške 500,- EUR. Sme veľmi radi, že sa nám darí aj takto pomáhať rodinkám, ktoré to naozaj potrebujú. Ešte raz veľmi pekne ďakujem nadácii (názov neuvádzam zámerne) za veľkú pomoc. Vážime si každé euro.
SILVESTER PETRIK
http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13285/159353#8

AUGUST 2018 mladej rodinke z okresu Nové Zámky sme poskytli chladničku s mrazničkou a plynový sporák s elektrickou rúrou, nakoľko ich finančná situácia im nedovoľuje kúpiť nové spotrebiče. Ďakujeme ľuďom, ktorí poskytli potrebné spotrebiče a zabezpečili logistiku, pretože sme potrebovali väčšie nákladné auto.

AUGUST 2018 ďalšej mladej rodinke v okrese Nové Zámky sme zabezpečili práčku, umývačku a posteľ pre dieťa. Ďakujem rodine zo Šurian, ktorá poskytla konkrétne spotrebiče

AUGUST 2018 Mladej rodinke z okresu Nové Zámky sme zabezpečili televízor, nakoľko ich finančná situácia si to nemohla dovoliť. Ďakujem kamarátovi a podnikateľovi za poskytnutie tejto pomoci.

AUGUST 2018 s pár dobrovoľníkmi sme očistili a natreli oplotenie základnej školy Bernolákova v Šuranoch. Radi aj verejne pomôžeme takýmto inštitúciám pre mládež. Najviac ďakujem našim malým dobrovoľníkom a žiakom školy Bernolákova, Šurany pretože chceme inšpirovať aj deti, a to sa nám pri tejto peknej akcii podarilo. Tieto skvelé a šikovné deti, ktoré vidíte na fotkách, môžu inšpirovať iné deti. Ďakujeme všetkým za pomoc

AUGUST 2018mladej rodine z okresu Nové Zámky sme poskytli málo používaný kočík s výbavou. Sme radi, že poslúži tým správnym ľuďom.

AUGUST /SEPTEMBER 2018 po zakúpení školských tašiek, školských pomôcok, zošitov sme každú kúpenú alebo darovanú školskú tašku naplnili všetkými potrebnými pomôckami a rozniesli po okrese deťom, ktoré to potrebovali. Táto akcia nás o to viac teší, pretože sa jednalo o vzdelanie. Táto pomoc je veľmi potrebná. Ďakujem všetkým, ktorí prispeli k realizovaniu projektu či sponzorom alebo ľuďom, ktorí poskytli či tašku alebo školské pomôcky. Veľká vďaka aj pani riaditeľkám a pánom riaditeľom základných škôl, pani starostkám a pánom starostom, poslancom mestských a obecných zastupiteľstiev, pani učiteľkám a pánom učiteľom za odovzdanie konkrétnym deťom. Teším sa na našu ďalšiu spoluprácu.

-SEPTEMBER 2018 žiadali sme podporu pre jedného talentovaného deväťročného registrovaného futbalistu z blízkej dediny. Pochádza zo sociálne znevýhodneného prostredia nakoľko stratil otca. Momentálne sa o Andreja stará jeho babička, no tá mu nedokáže zabezpečiť potrebné veci pre športový rozvoj. Vďaka pár športovcom a trénerom sme zatiaľ poskytli pár kopačiek číslo 35-36, jednu futbalovú loptu a pár použitých chráničov. Ďakujem za poskytnutú pomoc mojim priateľom.

SEPTEMBER 2018 Raiffeisen banka pod GESTO PRE MESTO podporuje pohybové aktivity v regióne. Naše občianske združenie INŠPIRUJME SVET sa zapojilo pod názvom STOLNÍ TENISTI INŠPIRUJÚ MLÁDEŽ. Prosím svojím hlasovaním podporte buď náš alebo projekt, ktorý Vás najviac zaujme. Ďakujeme
https://www.gestopremesto.sk/o-geste-pre-mesto No musím konštatovať, že počet hlasov nestačil a náš projekt nebol podporený. Týmto veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí hlasovali. Každú podporu a hlas si vážime a ďakujeme.

SEPTEMBER 2018 Naše občianske združenie sa zapojilo do krásneho projektu FESTIVAL INAK na Sihoti v Nových Zámkoch, kde sme prispeli k rozvoju športu a pohybu detí. Najväčšiu radosť nám urobili rodinné súboje v stolnom tenise, kde si zasúťažili rodičia a ich deti(deti vždy vyhrali). Veľmi radi podporíme aj ďalšie podobné akcie.SEPTEMBER 2018Podarilo sa nám pomôcť jednému dievčatku so zdravotným znevýhodnením a to takou formou, že absolvuje terapiu na koňoch. Ďakujeme všetkým za pomoc, pretože po telefonáte s pani cvičiteľkou po prvej hodine, mi bolo povedané ako veľmi to pomáha zdravotnému stavu dievčatku. Spolu takto vytvárame lepší svet a inšpirujeme iných.


OKTÓBER 2018 Mladej rodinke zo sociálne slabšieho prostredia sa nám podarilo pomôcť sedacou súpravou a aj logisticky sme to vybavili. Sedacia súprava bola v dobrom stave, tak dúfame, že poslúži ešte veľa rokov.

OKTÓBER 2018 Pre jedného nadaného futbalistu, ktorého ocko je vážne chorý, sa nám podarilo kúpiť nový futbalový batoh. Ocko sa momentálne nedokáže postarať o syna, tak sme trochu pomohli. Našou odmenou bola reakcia chlapca, keď sme mu batoh boli odovzdať. Hneď v ten deň s ním išiel na tréning. Teší nás robiť radosť.

OKTÓBER 2018 Opäť sa nám podarilo zohnať 4 školské tašky, ktoré sme naplnili pomôckami a poroznášali po okrese Nové Zámky a Komárno. Ďakujem pani riaditeľkám a pánom riaditeľom základných škôl, ktorí pomáhali s doručením tašiek deťom zo sociálne slabšieho prostredia.

OKTÓBER 2018 Trom mladým žiačkam zo stredných škôl, z neúplných rodín, sme poskytli zimné oblečenie, bižutériu, doplnky, okuliare a topánky. Takto sme aspoň pár euro ušetrili ich rodičom a starým rodičom, ktorí sa o tieto mladé dámy starajú.

OKTÓBER 2018 Podarilo sa nám zohnať kočík a veci pre bábätko pre jednu mladú mamičku, ktorá nemá podporu z rodiny a ocko dieťaťa sa o dieťatko z rôznych dôvodov nevie/nemôže/nechce postarať. Táto pomoc nás veľmi teší.

OKTÓBER 2018 Nábytkovú stenu do obývačky sme zabezpečili pre rodinku, ktorá sa sťahovala do podnájmu. Sme radi, že sme pomohli.

OKTÓBER 2018 Zaslali sme žiadosť na Nitriansky samosprávny kraj, kde sa snažíme pomôcť deťom, mládeži a sociálne slabým rodinám v našom regióne.

OKTÓBER 2018 Ďalším kočíkom trojkombinácia sme pomohli mladej mamičke s novonarodeným bábätkom. Ďakujem rodine z Bratislavského kraja, ktorá poskytla túto pomoc. Ďakujem aj za informáciu a odovzdanie tejto pomoci pani riaditeľke základnej školy v nemenovanej obci.

OKTÓBER 2018 Manželská posteľ poslúži mladej rodine z okresu Nové Zámky. Sme radi, že sme mohli pomôcť a ďakujem ľuďom, ktorí poskytli túto pomoc a pomohli aj s logistikou. Veľmi si to vážime. Vďaka takýmto ľuďom sa zlepšujú podmienky ľuďom a rodinám, ktoré sú zo sociálne slabšieho prostredia.

OKTÓBER 2018 Ďalšia školská taška poslúži vo výchovno-vzdelávacom procese malému dievčatku. Ďakujem pani z Bratislavského kraja, ktorá nám poskytla túto peknú tašku naplnenú školskými potrebami. Veľké ďakujeme

OKTÓBER 2018 Podarilo sa nám predĺžiť Hipoterapiu dievčatku so zdravotným znevýhodnením, nakoľko hipoterapia zlepšuje jej zdravotný i duševný stav. Ďakujeme za poskytnutie pomoci pri tejto hipoterapie aj sponzorom, aj pani cvičiteľke.

OKTÓBER 2018 Zánovná práčka poslúži rodine zo sociálne slabšieho prostredia a ďakujeme pani z Nových Zámkov, ktorá poskytla tento dar.

OKTÓBER 2018 Mladej dáme s downovým syndrónom sme poskytli nový strojček na cestoviny. Mladá dáma si výrobou cestovín aj privyrába, no je to aj jej obľúbená voľnočasová aktivita. Radi podporujeme produkty, ktoré majú zmysel a pomôžu.

NOVEMBER 2018 Chlapca z okresu Nové Zámky sme potešili skateboardom a podporili ho v pohybe.

NOVEMBER 2018 Mladej mamičke s bábätkom sme poskytli hračky, drogériu, oblečenie pre dieťatko. Tak sme radi, že pomoc išla na správne miesto.

NOVEMBER 2018 Dnes sa nám opäť podarilo vyčarovať úsmev na perách a darovať automatickú práčku, kombinovaný sporák, chladničku a koberec mladej rodinke zo ŠURIAN.. Veľká vďaka patrí Ľudkovi Baloghovi z Hurbanova za poskytnutie vozidla a samozrejme našim priateľom z BA, ktorí tieto veci radi poskytli

NOVEMBER 2018 Detská stolička na kŕmenie poslúžila mladej rodinke v Nitrianskom okrese

NOVEMBER2018 Detský bicykel poteší mladú rodinku, ktorá si kúpu nového bicykla nemôže dovoliť. Ďakujeme dáme z Nových Zámkov, ktorá poskytla bicykel.

NOVEMBER 2018 Vďaka mladej rodine, ktorá darovala automatickú práčku, sme urobili radosť mamičke s trojročným dieťatkom z okresu Komárno. Nech im slúži čo najdlhšie.

NOVEMBER 2018 S pomocou vedenia základnej školy v Úľanoch nad Žitavou sa poradilo pomôcť deťom, ktoré to potrebujú. Sme vďační za takúto spoluprácu, pretože pomoc putuje tam, kde je treba.

NOVEMBER 2018 Zapojili sme sa do projektu darujme Vianoce pomocou nadácie orange, kde chceme pomôcť tým, ktorí nemajú šťastie stráviť krásne a bezstarostné Vianoce.

NOVEMBER 2018 Mamičke sme pomohli s drogériou, oblečením, a ďalšími pomôckami pre bábätko.

NOVEMBER 2018 Podporili sme mladú organizáciu študentov zo Šurian a okolia. Starter pack je 10-týždňový vzdelávací program pre žiakov 6. – 9. ročníka. Počas Starter packu sa účastníci učia pracovať v tíme, správne komunikovať, riešiť problémy, pripravovať a realizovať vlastné projekty.

NOVEMBER 2018 Mladej rodinke sme pomohli vaničkou na kúpanie. Ďakujem ďalšej rodine, ktorá poskytla túto pomoc. Ďakujeme, že spolu inšpirujeme svet.

NOVEMBER 2018 Pomáhame aj pánovi z Nových Zámkov, ktorý prišiel o domov.
http://www.tvnoviny.sk/domace/1944402_smutny-pribeh-toto-je-bezdomovec-o-ktorom-si-viaceri-myslia-ze-ma-domov?fbclid=IwAR2Z5PWctWb45-7v5G5dA_rF2c_iLfI_Lt_C362F1Ms32LiQaSYQciDf5mE

NOVEMBER 2018 Zapojili sme sa: Dňa 9.12.2018 od 14.00 do 18:00 organizuje občianske združenie z Nových Zámkov vianočnú akciu v KOVAK Nové Zámky, Akcia je venovaná deťom DaD ako aj deťom zo sociálne slabších rodín. Deťom zaspieva aj spevák zo Slovenska. Počas tejto akcie si deti môžu priniesť tašky aby si zobrali aj oblečenie, ktoré potrebujú ako aj malý darček.

DECEMBER 2018 Dňa 15.12.2018 od 15.00 do 18.00 sa naše občianske združenie zúčastní charitatívnej zbierky DARUJ .HRAČKU v nákupnom centre N – CENTRO v Nitre, kde pripravujeme pre deti program zbierame hračky deťom zo sociálne slabších rodín ako aj deťom so zdravotným .postihnutím. Je nám cťou, že budeme súčasťou tejto peknej akcie. Ďakujeme vedeniu N-CENTRA, že si vybrali práve nás.

DECEMBER 2018 Ďalšia pomoc putovala rodinke, ktorej sa práve narodila krásna princeznička. Prajeme jej veľa zdravia a nech veci poslúžia. Ďakujeme mladej rodinke zo Šurian, ktorá poskytla tieto krásne veci a hračky.

DECEMBER 2018 Mladej mamičke s malým synom, ktorí majú rodinné problémy sme poskytli odbornú pomoc. Je to síce dlhodobý proces, no veríme, že tento príbeh bude mať šťastný koniec. Ďakujeme pani riaditeľke z nemenovanej organizácie v Nitre, ktorá nám pri riešení podobných problémov poskytuje túto odbornú pomoc.

DECEMBER 2018 Mladej rodine zo Šurian pomohlo poskytnuté oblečenie, drogéria a hračky. Ďakujeme rodinám, ktoré venovali tieto potrebné veci.

DECEMBER 2018 Nočným Mikulášom (pretože Ja-Mikuláš som neskoro prišiel z práce) sme potešili pár rodín v okrese Nové Zámky a touto cestou chceme poďakovať priateľom, ľudom a organizáciám, ktorí poskytli tieto mikulášske balíčky.

DECEMBER 2018 Ranným Mikulášom sme opäť potešili ďalšiu rodinku v Úľanoch nad Žitavou. Ďakujem opäť dobrým ľuďom za sladkého Mikuláša a aj pani riaditeľke školy za pomoc pri odovzdávaní.

DECEMBER 2018 Počas vyučovania na strednej škole sme nenápadne vložili do školskej tašky Mikuláša žiačke, ktorá má doma 6 súrodencov. Takže tajný Mikuláš vyšiel podľa predstáv a potešil všetky deti v tejto rodinke. Ďakujem ľudí, ktorí prispeli sladkosťami a ovocím.

DECEMBER 2018 Plyšové hračky, školská taška a školské potreby poslúžia základnej škole v okrese Nové Zámky. Dúfam, že deti sa potešia a ďakujem kamarátom a ľuďom, ktorí nám darovali tieto aj krásne aj potrebné veci.

DECEMBER 2018 Vďaka dobrej priateľke sa nám podarilo pripraviť krásne športové Vianoce. Mladému športovcovi sme pripravili potrebnú športovú vystroj nakoľko si rodičia nemôžu dovoliť takúto podporu. Túto športovú výstroj odovzdáme pred Vianocami. Sme radi, že sa nám darí takto spolu podporovať športovcov.

DECEMBER 2018 Vďaka zbierke dobrovoľníkov sme dostali veľký nákup trvanlivých potravín, ktorý odovzdáme rodinke z okresu Nové Zámky. Týmto nákupom nasýtime viac detí a to nám robí najväčšiu radosť.

DECEMBER 2018 Gitara poslúži nadanému žiakovi zo Základnej umeleckej školy Tibora Sládkoviča v Šuranoch. Ďakujeme rodine z Nitry, ktorá poskytla túto giratu.

DECEMBER 2018 Školská taška pre žiačika 2 ročníka poteší chlapca zo sociálne slabšej rodiny. Ďakujeme skvelým ľuďom, ktorí darovali túto školskú pomôcku.

DECEMBER 2018 Chladničkou pomôžeme rodinke do Nových Zámkov. Dúfam, že pred sviatkami pomôže.

DECEMBER 2018 Ďakujeme Zuzane Fazekaš FAZU DETI VEDIA ČO CHCÚ, za krásne pomôcky pre detičky s autizmom. Takto pomôžeme nemenovanej škôlke v Nových Zámkoch. Dostali sme pekné poďakovania od rodičov a vedenia školy, tak sme šťastní, že sa páčilo. Dúfam, že takto aj v budúcnosti pomôžeme ďalším škôlkam a školám.

DECEMBER 2018 Počítačovým príslušenstvom sme potešili pár študentov strednej školy. Ďakujeme ľuďom ,ktorí poskytli tieto pomôcky.

DECEMBER 2018 Na charitatívnej zbierke DARUJ HRAČKU sme vyzbierali veľa krásnych hračiek a získali nové kontakty na ľudí, ktorí chcú pomôcť. Radi sa stretávame s dobrými ľuďmi a s deťmi, ktoré pomáhajú. Každé dieťa, ktoré pomohlo dostalo krásne tričko s naším logom, popýtali sme sa na názor detí, že komu má naše občianske združenie pomôcť a symbolickým odtlačkom prsta nám deti vytvorili strom SPOLU INŠPIRUJEME SVET. Deťom sme vysvetlili, aký dobrý skutok urobili a poďakovali sme aj rodičom za takúto výchovu a smerovanie detí. Sme na všetky deti pyšní.

http://cetv.sk/index.php/publicistika/item/4237-region-vianoce-detom-zo-socialne-slabsich-rodin?fbclid=IwAR2BMkyVVC0X4MOIvT1pTvSDctwHYl32Wa-BZLo75Wtl97i8pyjDw49gDKI

DECEMBER 2018 Prvé darčeky v podobe školských potrieb, hračiek, elektroniky, jedla, teplých vecí, športových potrieb, drogérie putovali do rodín v okolí Nových Zámkov. Sú to rodiny, ktoré nemajú možnosti svojim deťom zaobstarať tieto darčeky. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli pri tomto našom prvom vianočnom obdarovaní.

DECEMBER 2018 Ďalšia pomoc putovala do Šurian, Úľan nad Žitavou, Veľkých Loviec a na Podhájsku. Teší nás, že sme rodinkám spravili pekné Vianoce a pomohli tým, čo najviac potrebovali. Všetky rodinky, ktorým sme pomohli majú malé dieťa alebo deti. Všetko robíme najmä kvôli nim. Ďakujeme našim dvom kamarátom, ktorí veľmi prispeli k realizovaniu a obetovali aj čas aj peniažky na túto krásnu pomoc. Veľmi si to vážime.

DECEMBER 2018 Vďaka našej priateľke z Nových Zámkov nebude hladovať rodinka z okresu Levice. Odovzdali sme potraviny, vajíčka, med, zemiaky, oplátky atď. Ďakujeme ešte raz.

DECEMBER 2018 Hračky, plyšové hračky, knihy, školské pomôcky pomohli základnej škole. Ďakujem za spoluprácu s pánom riaditeľom. Sme radi, že spolu inšpirujeme druhých.

DECEMBER 2018 Osemročné dievčatko sme potešili medom, hračkami, knihou, plyšovou hračkou. O dievčatko sa starajú starí rodičia, ktorí by si nemohli dovoliť toľko darčekov. Baví nás pomáhať. Ďakujem kamarátovi pánovi zástupcovi školy, ktorú dievčatko navštevuje.

DECEMBER 2018 Pomáhame aj mladej rodine v okrese Komárno, kde sme poskytli trvanlivé potraviny a teplé oblečenie.

DECEMBER 2018 Vianočný darček tablet poputuje mladému, slušnému, nadanému žiakovi základnej školy v Šuranoch, ktorý nemá vhodné rodinné zázemie a finančná situácia v rodine nie je dobrá. Teší nás podpora nadaných žiakov a sme radi, že môžeme podporovať ich rozvoj.

DECEMBER 2018 Naložili sme tri naše osobné autá vianočnými darčekmi, potravinami, ovocím, zeleninou, hračkami, teplým oblečením, televízorom, chladničkou atď. Toto všetko pomohlo rodinám a deťom v okresoch Nitra, Nové Zámky, Komárno, Levice. Veľmi ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli. Veľmi si to vážime. Ďakujeme veľmi pekne

DECEMBER 2018 Aj po sviatkoch nás ľudia prosia o pomoc. Do mesta Vráble sme poskytli chladničku mladej rodinke, hračky pre deti a oblečenie, ktoré potrebovali. Ďakujeme priateľke zo Šurian, ktorá túto pomoc poskytla.

JANUÁR 2019 Potravinová pomoc (nákupné tašky s trvanlivými potravinami) pomohla 8 rodinkám v okresoch Nové Zámky a Komárno. Ďakujeme za túto možnosť pomôcť.

JANUÁR 2019 Laptop pomohol žiačke strednej školy, nakoľko jej rodina si nemohla dovoliť túto školskú pomôcku na techniku administratívy. Ďakujeme pánovi z Pezinku, ktorý nám poskytol a pripravil túto pomoc.

JANUÁR 2019 Tablet a mobilný telefón putuje žiakovi základnej školy. Aj keď to nie je školská pomôcka, teší nás robiť radosť deťom, ktoré si to zaslúžia.

JANUÁR 2019 Sada kuchynského riadu a hrncov pomohla mladej rodinke.

JANUÁR 2019 Posteľné prádlo, oblečenie, spoločenské hry a potraviny pomôžu mladej mamičke s tromi deťmi. Ďakujeme za poskytnutú pomoc.

JANUÁR 2019 Pračka pomohla ďalšej mladej rodine v okrese Nové Zámky. Ďakujeme

JANUÁR 2019 Potraviny, hračky a pár sladkostí pomohli slobodnej mamičke s tromi deťmi

JANUÁR 2019 Spoločenské hry a oblečenie pre 10 ročného chlapca venovali tejto rodinke ďalší dobrí ľudia. Ďakujeme za pomoc.

JANUÁR 2019 Mladej dáme so zdravotným znevýhodnením sme prispeli na jej zdravotný a športový rozvoj. Túto mladú dámu podporujeme v športovej aktivite, pretože jej to vylepšuje zdravotný stav, ktorý má po ťažkej autonehode. Takúto pomoc veľmi radi poskytujeme. Prajeme skoré uzdravenie resp. zlepšenie jej zdravotného stavu.

JANUÁR 2019 Mladá rodinka si prišla vziať oblečenie a topánočky pre ich 4 ročného chlapčeka. Smer radi, že sme im ušetrili nejaké peniažky a urobili správnu vec. Ďakujeme ľuďom, ktorí poskytli túto pomoc

JANUÁR 2019 SOŠ gastronómie a služieb v Šuranoch robí zbierku oblečenia a inej pomoci pre deti v núdzi, tak sme sa zapojili a poskytli pomoc. Radi sa zapájame do podobných aktivít.

JANUÁR 2019 Potraviny a sladkosti sme poskytli trom deťom zo sociálne slabšieho prostredia. Tieto deti bývajú v jednej izbe v zlých podmienkach s mamičkou, tak sme radi, že takto a na tomto mieste sme mohli pomôcť. Ďakujem priateľom, ktorí poskytli trvanlivé potraviny a sladkosti pre deti. Veľké ďakujem

JANUÁR 2019 Žiačka strednej školy, ktorá žije/žila v ťažkých podmienkach s mamou alkoholičkou, má psychické problémy. Poskytli sme jej aj oblečenie, aj odbornú pomoc. Ďakujem ľuďom, ktorí nám pomohli, a aj pani psychologičke za rýchlu a odbornú pomoc. Pevne veríme, že sa jej stav zlepší a aspoň na chvíľu sme túto mladú dámu potešili. Ďakujeme.

JANUÁR 2019 Výbava pre bábätko, kočík, prebaľovací pult, oblečenie, hračky, pomôcky, atď. sme poskytli mladej mamičke, ktorá čaká bábätko. Ďakujem za spoluprácu ľudom, ktorí sa na tejto pomoci podieľali.

JANUÁR 2019 Pár trvanlivých potravín dostala rodinka so štvorročným chlapčekom, ktorej tieto potraviny veľmi pomôžu. Ďakujeme za darovanie týchto potravín priateľom.

JANUÁR 2019 Balíček potravín, koberec, teplé oblečenie pre deti sme poskytli rodinke s malým chlapčekom so zdravotným postihnutím. Ďakujeme

JANUÁR 2019 Zánovná pračka poslúži mladej rodinke v Šuranoch. Ďakujem kamarátovi z Nových Zámkov za odvoz a pračku.

JANUÁR 2019 Mladá žiačka strednej školy, ďakuje za kozmetiku, drogériu, teplú obuv, malé domáce spotrebiče, textil a iné veci, ktoré sme jej odovzdali. Ďakujeme za túto pomoc.

JANUÁR 2019 Stolný počítač s príslušenstvom pomohol žiakovi základnej školy v Šuranoch, ktorý má výborný prospech a správanie. Veríme, že táto pomôcka mu pomôže pri vzdelávaní a rozvíjaní jeho schopností a zručností. Poďakovanie patrí slečne z Tvrdošoviec, ktorá nášmu občianskemu združeniu veľmi pomáha. Ďakujeme veľmi pekne.

JANUÁR 2019 Rodine, ktorú postihla tragédia (úmrtie príbuzného) sme poskytli pomoc, o ktorú nás prosila mamička. Vychovávajú dve školopovinné deti, tak sme radi pomohli. Prajeme všetko dobré tejto rodine, aby sa ich situácia zlepšila. Ďakujem ľudom za pomoc.

JANUÁR 2019 AMBRA drogéria pomohla rodinám s malými deťmi zo sociálne slabšieho prostredia v okrese Nové Zámky. Ďakujeme za drogériu, ktorá ušetrila týmto rodinám desiatky eur. Takto sme spolu pomohli 8 deťom z týchto rodín. Ďakujeme pekne za všetko

JANUÁR 2019 Mladým žiačkam strednej školy v Šuranoch, sme poskytli pár kusov zimného oblečenia a zimnej obuvi, kozmetiku a aspoň takto sme trochu pomohli. Ďakujem za pomoc všetkým za pomoc.

JANUÁR 2019 Sladkú odmenu sme odovzdali deťom za vysvedčenie zo sociálne slabších rodín. Ďakujeme za túto sladkú odmenu. Deti sa veľmi tešili a podarilo sa nám ich prekvapiť.

FEBRUÁR 2019 Kachle na vykurovanie, pár balíčkov brikiet poslúži rodinke zo sociálne slabšieho prostredia. Ďakujeme dobrým ľuďom zo Semerova za poskytnutie tento pomoci. Veľká vďaka aj kamarátovi Borisovi F. z Nových Zámkov za opakovanú pomoc pri logistike.

FEBRUÁR 2019 Prváčikovi, ktorý nemal písací stôl sme priniesli školské potreby, písací stôl, spoločenské hry a pár hračiek aj pre jeho súrodencov. Sme radi za túto pomoc, pretože sme pomohli, kde bolo treba.

FEBRUÁR 2019 Tešíme sa, že sme pomohli mladej dáme s nie najlepším rodinným zázemím. Pár kusov oblečenia, posteľné obliečky, kozmetika a drogérie jej aspoň na chvíľku vyčarovali úsmev na tvári a tak zabudla na svoje rodinné problémy. Ďakujeme za túto pomoc.

FEBRUÁR 2019 Mikrovlnnú rúru sme zaniesli rodinke, ktorá si to nemôže dovoliť. Ďakujeme za poskytnutú pomoc a teší nás, že sme pomohli na správnom mieste.

FEBRUÁR 2019 Dvom rodinám s malými deťmi, ktoré bývajú v jednej domácnosti sme odovzdali pračku a naparovaciu žehličku. Ďakujeme rodinám zo Šurian a Nových Zámkov za túto veľkú pomoc. Pomohli na správnom mieste.

FEBRUÁR 2019 Dostali sme sladkosti pre deti, tak sme ich rozdelili do viacerých rodín. Ďakujeme za túto sladkú pomoc ľuďom z Tvrdošoviec.

FEBRUÁR 2019 Krásnemu mladému dievčatku sme darovali bicykel, ktorý by si inak nemohla dovoliť. Mala obrovskú radosť a to je pre nás najväčšia odmena. Ďakujeme členke nášho občianskeho združenia, ktorá túto pomoc darovala. Ďakujeme a sme radi, že takých úžasných ľudí máme v našom občianskom združení. Ďakujeme, že spolu inšpirujeme svet.

FEBRUÁR 2019 Žiačke strednej školy s veľmi zlou situáciou doma, poskytujeme odbornú pomoc pre lepší a bezstarostný život. Je to dlhá cesta, ale pevne veríme v pozitívny výsledok a tým zachránime túto dámu pred životom plnom starostí, bolesti a nepokoja. Nie na každého čaká doma láska, porozumenie a pokoj.


FEBRUÁR 2019 Príjemne strávený víkendový deň, keď sme roznášali teplé oblečenie, kozmetiku, drogériu, detskú postieľku, výbavu pre bábätko, potraviny, sladkosti pre deti, teplé topánky, hračky, spoločenské hry a veľa ďalších potrebných vecí. Takto sme spolu s dobrými ľuďmi pomohli od ešte nenarodeného dievčatka, až po teenagerov a ich rodiny. Tento víkend bol úspešný pre nás, pretože sme pomohli spolu 9 rodinám a 17 najdôležitejším stvoreniam na tomto svete-deťom. Veľmi si vážime vašu pomoc.

FEBRUÁR 2019 Veľmi radi sme zaniesli posteľnú bielizeň a paplóny rodine zo sociálne slabšieho prostredia. Ďakujem dobrým ľuďom, ktorí poskytli túto pomoc.

FEBRUÁR 2019 Mladej zdravotne znevýhodnenej športovkyni sme poskytli malú pomoc, aby sa mohla lepšie venovať svojmu športu a dosahovala lepšie športové výkony. Teší nás, že podporujeme aj zdravotne znevýhodnených v športovom rozvoji. Veľmi radi pomôžeme aj nabudúce.

FEBRUÁR 2019 Hračky, knižky, spoločenské hry, rozprávky na dvd a cd sme odniesli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nový Zámkoch. Ďakujeme úžasným pani doktorkám, sestrám, ľuďom, ktorí pomohli sprostredkovať túto krásnu a potrebnú pomoc.

FEBRUÁR 2019 Playstation s pár hrami sme podarovali chlapcovi základnej školy. Táto pomoc sa nám vrátila, keď sme videli tú radosť v očiach pri odovzdávaní. Potešili nás aj jeho slová. Ďakujem, ja som takéto nikdy nemal. Ďakujeme pekne za túto pomoc.

FEBRUÁR 2019 Pomoc vo forme oblečenia, potravín a drogérie putuje aj 8 ročnému chlapčekovi z okresu Nové Zámky. Ďakujeme za túto pomoc.

FEBRUÁR 2019 Koberec, malé kuchynské spotrebiče, teplé oblečenie a posteľnú bielizeň, drogériu sme zaniesli 2 rodinám s malými 3 a 5 ročnými detičkami. Ďakujeme za pomoc z Tvrdošoviec.

FEBRUÁR 2019 Pár kusov oblečenia a topánok pre 2 ročného chlapčeka sme odovzdali jeho mamičke. Ďakujeme za poskytnutie pomoci pre túto rodinku.

MAREC 2019 Oblečenie pre 9-10 ročného chlapčeka sme zaniesli rodinke so Šurian. Ďakujeme aj my OZ Inšpirujme svet. Mamička chlapčeka ďakuje za pomoc.

MAREC 2019 Pomohli sme malým príspevkom rodine z Ľudovítova, ktorú postihol požiar. Táto pomoc, nás teší nakoľko táto rodinka nám v minulosti pomáhala. Presne toto je tá myšlienka, o ktorú sa pokúšame s naším občianskym združením. Nikdy nevieme, či my nebudeme potrebovať pomoc, preto ak máme možnosť a schopnosti pomôcť, treba si pomáhať.

MAREC 2019 Trom deťom vo veku 2, 5 a 6 rokov sme pomohli, obuvou, oblečením, a potrebami, ktoré potrebovali do škôlky. Potešili sme ich aj loptou a pár kusmi hračiek. Mamička týchto detí veľmi ďakuje ľuďom, ktorí poskytli túto pomoc.

MAREC 2019 Chlapcovi zo základnej školy sme poskytli potrebné oblečenie a obuv na telesnú výchovu, pretože jeho rodina si to nemohla dovoliť z finančných dôvodov. Ďakujeme mamičke z Nových Zámkov, ktorá toto pekné a drahé oblečenie poskytla.

MAREC 2019 Deti nemôžu byť hladné, tak sme spravili väčšie nákupy potravín (mlieko, detská krupica, pudingy, olej, múka, ryža, cestoviny, konzervy, fazuľa, zemiaky, cibuľa, chlieb, maslo, pár sladkostí pre deti). Doložili sme aj prostriedok na umývanie riadu, elektrický varič s dvomi platňami a pár hračiek. Takto sme pomohli deťom v dvoch rodinám v okrese Nové Zámky a Komárno.

MAREC 2019 Rodinkám v núdzi z okresu Nové Zámky sme poskytli oblečenie pre deti a pridali aj niekoľko detských knižiek a hier. Ďakujeme za túto pomoc.

MAREC 2019 Vanička, pult na prebaľovanie, pomôcky pre bábätko, podložka pre bábätko, oblečenie, plienky, hračky pre bábätko putovali pre mamičky s novonarodenými detičkami. Ďakujeme za túto obrovskú pomoc.

MAREC 2019 Potraviny z jednej hostiny, ktoré by skončili v koši sme umiestnili a rozumne použili pre rodinku so 4 deťmi. Bolo tam aj pár zákuskov a koláčikov (samozrejme po tých skočili deti najskôr). Bola to správna a vďačná pomoc. Ďakujeme a sme radi, že deti nebudú hladné.

MAREC 2019 V jednom týždni sa nám podarilo potešiť a pomôcť deťom a rodinám, ktoré si nemôžu dovoliť základné potreby. Pomohli sme posteľou, školskými potrebami a pomôckami, oblečením, potravinami, drogériou, hračkami, ovocím, knižkami pre deti, a aj športovými potrebami. Ďakujeme za túto krásnu pomoc ľuďom.

MAREC 2019 Ovocie, ktoré sme dostali sme zaniesli do nemenovanej škôlky v okrese Nové Zámky. Radi podporujeme deti ich zdravom životnom štýle.

MAREC 2019 Debničku plnú potravín sme odovzdali rodinke, ktorú postihla tragédia. Ocko zostal po zdravotných problémoch práce neschopný, a tak nedokáže uživiť svoje deti. Veľmi radi pomôžeme aj nabudúce tejto rodinke. Ďakujeme za túto pomoc firme z Nových Zámkov a jej zamestnancom. Vážime si každú vašu pomoc.

MAREC 2019 Rodiny v sociálnej núdzi nás poprosili o pomôcky do školy, obuv a oblečenie. Teší nás, že sme pomohli najmä deťom z týchto rodín. Nasledujúce dni sa chystáme zaniesť týmto rodinám trvanlivé potraviny.

APRÍL 2019 Potravinová pomoc vo forme nákupu na pár týždňov putovala rodine s 5 deťmi. Ďakujem členom nášho združenia, pretože kúpili a aj zaniesli tento nákup. Teší nás, že máme takých úžasných ľudí v našom OZ Inšpirujme svet

APRÍL 2019 Pomáhame aj v edukačnom rozvoji žiakov stredných a základných škôl, tak sme poskytli malý príspevok žiačke strednej školy na baristický kurz, pretože ich finančná situácia v rodine jej neumožňuje absolvovať tento kurz.

APRÍL 2019 Strávili sme pekný večer rozvozom potravín, sladkostí, hračiek, oblečenia, školských potrieb, školských tašiek, športových potrieb rodinám z okresu Nové Zámky. Takto sme pomohli 6 rodinám a ich deťom. Ďakujeme za poskytnutie tejto pomoci.

APRÍL 2019 Darovaný nábytok poslúžil rodine, ktorá žije v nevyhovujúcich podmienkach. Posteľ a skrine poslúžia deťom, ktoré si to zaslúžia. Ďakujem ľuďom, ktorí poskytli tento nábytok a zabezpečili logistiku.

APRÍL 2019 Nákup potravín, drogérie a kozmetiky sme zaniesli mamičke s 3 deťmi. Je to pre nás radosť vidieť ten úsmev detí pri prevzatí potravín. Keď sme tam prišli autom, deti vybehli z domu s radosťou a nadšením. Pravidelne sa tam vraciame, aby sme tieto deti potešili a neboli hladné. Ďakujeme

APRÍL 2019 Strávili sme jeden krásny deň rozvozom bicyklov, potravín, domácich spotrebičov, kočíkov, výbav pre bábätká, plienok, hračiek, športových potrieb, školských potrieb, obuvi, kopačiek a mnoho potrebných vecí po Nitrianskom kraji. Prešli sme 300 km, ale potešili sme veľa detí a rodín. Bol to krásny deň a ďakujeme za túto pomoc.

APRÍL 2019 Podporili sme nadanú mladú športovkyňu so zdravotným znevýhodnením. Táto forma pomoci nás veľmi teší a radi pomôžeme aj nabudúce.

APRÍL 2019 Jeden väčší nákup (mlieko, krupica, masť, pečivo, maslo, zelenina, niečo sladké pre deti, cestoviny, konzervy) putoval rodinke so šiestimi deťmi. Je nám ľúto, keď nie sú zabezpečené základné životné podmienky pre deti (deti nemôžu za zlú finančnú situáciu rodičov a nemali by byť hladné).

APRÍL 2019 Darované pečivo sme posunuli do rodín, ktoré to momentálne potrebujú kvôli ich zlej finančnej situácii. Ďakujeme za túto pomoc.

MÁJ 2019 Mladej mamičke študentke strednej školy sme darovali kozmetiku, drogériu, plienky, oblečenie, topánočky pre bábätko. Ďakujeme za túto pomoc

MÁJ 2019 Mladej dáme, ktorá sa snaží postaviť na vlastné nohy, sme pomohli posteľným prádlom. Ďakujeme za túto pomoc.

MÁJ 2019 Potraviny, obložené chlebíčky po oslave, sladkosti, školskú tašku, školské potreby, hračky a rozprávkové knižky sme zaniesli rodinke s 3 deťmi. Pre tieto deti je to veľmi vzácna pomoc a preto nás to nesmierne teší.

MÁJ 2019 Zapojili sme sa do projektu nadácie TESCO, kde žiadame o pomoc pre MATERSKÉ CENTRUM – DETSKÝ SEN v Šuranoch. V priebehu mesiaca máj sa rozhodne, či náš projekt postúpi do verejného hlasovania. (postúpil tak sme veľmi radi).Veľmi radi pomáhame miestnym komunitám.

MÁJ 2019 Žiadame o grant nadácie SPP, kde žiadame o športové náčinie, záhradnú sedaciu súpravu, bicykle, smetné koše, ktoré budú slúžiť návštevníkom CVČ v Šuranoch.

MÁJ 2019 Ďakujeme pracovníkom z farmaceutickej spoločnosti Pfizer , ktorí vyzbierali trvanlivé potraviny. Potraviny poskytneme človeku s neľahkým životným príbehom, ale o to viac nás táto pomoc teší.

MÁJ 2019 Mamičke 5 ročného chlapčeka sme priniesli oblečenie, topánky, športovú obuv, knižky a pár hračiek. Prajeme všetko dobré tejto skvelej mladej rodine.

MÁJ 2019 Naše občianske združenie v spolupráci s pani riaditeľkou ZŠ Úľany nad Žitavou pripravilo oblečenie, obuv, športové pomôcky, knihy, prezuvky do školy, veci pre bábätko a mamičky a iné potrebné veci pre deti a rodiny zo sociálne slabšieho prostredia. Ďakujeme všetkým za túto pomoc.

MÁJ 2019 Žiadame o poskytnutie príspevku pre miestnu komunitu v Šuranoch. Žiadame nadáciu SPP o podporu pre komunitu mladých rodín s deťmi, ktorí sa stretávajú na miestnom dopravnom ihrisku. Bohužiaľ tu chýba športové náčinie a športové prostriedky, dopravné prostriedky, stôl s ľavicami pre rodiny, kde by si oddýchli, poprípade sa občerstvili. Týmto projektom sa snažíme podporiť u detí rozvoj pohybových zručností mimo vyučovacieho procesu a podporiť aj stretávanie sa komunity na tomto mieste. Takéto trávenie voľného času má zmysel v dnešnej dobe a preto radi pomôžeme. Ako ekovýchovu by sme zakúpili nádoby na recyklovaný odpad, ktoré tu tiež chýbajú.

MÁJ 2019 Dievčatkám z detského domova sme zakúpili bežeckú obuv, a tým ich podporili v ich športových aktivitách,. Dúfame, že tieto skvelé športovkyne z atletického klubu v Nových Zámkoch motivujeme k ich ďalšiemu športovému rozvoju. Ďakujeme za túto pomoc.

MÁJ 2019 Ďakujeme Poľnohospodár Nové Zámky za poskytnuté potraviny, ktoré sme odovzdali rodinke s deťmi.

MÁJ 2019 Drogériu, kozmetiku sme odovzdali mamičke 6 ročného chlapčeka. Táto pomoc sa im veľmi hodí a ušetrené peniaze môžu použiť na iné potrebné veci. Ďakujem dobrým ľuďom z Tvrdošoviec za pomoc.

MÁJ 2019 Žiačkam strednej školy zo sociálne slabšieho prostredia sme zakúpili športovú halovú obuv na hodiny telesnej výchovy. Radi prispievame takouto správnou a vhodnou formou. Ďakujeme ľuďom do Bratislavy za túto pomoc.

MÁJ 2019 Strávili sme krásny víkend plný pomoci deťom a mladým rodinám v okresoch Nitra a Nové Zámky. Pomohli sme postieľkou pre bábätko, potravinami, hračkami, kúpacou čiapkou a rukávnikmi na plavecký výcvik, topánkami, oblečením pre deti ale aj pre ďalších rodinných príslušníkov, knižkami, mikrovlnnou rúrou, ovocím a zeleninou, chlebom a iným pečivom. Ďakujeme ľuďom, ktorí pomohli s logistikou alebo inak prispeli na túto pomoc.

MÁJ 2019 Podporili sme krásnu športovú akciu pre deti. Veľmi radi podporujeme deti, ktoré športujú a tým robia zo seba lepších ľudí.

JÚN 2019 Dve mladé študentky strednej školy v okrese Nové Zámky zo sociálne slabšieho prostredia nás poprosili o letné oblečenie, tak sme im vyhoveli a poskytli toto oblečenie. Ďakujeme za túto pomoc.

JÚN 2019 Nazbierané jahody sme zaniesli deťom a rodinám v okrese Nové Zámky. Ďakujeme za túto pomoc.

JÚN 2019 Ďalším rodinkám sme počas víkendu poskytli oblečenie, edukačné pomôcky, hračky a iné potrebné veci. Ďakujeme

JÚN 2019 Detský kočík poslúži rodinke, ktorá čaká prírastok do rodiny. Ďakujeme za pomoc, ktorú poskytla rodina z Nových Zámkov

JÚN 2019 Dnes sme zakúpili bicykel, prilbu, zámok a tak, už chlapec nebude musieť chodiť do školy každý deń pešo (45 min). takáto forma pomoci nás veľmi teší a budeme v nej pokračovať. Ďakujeme kamarátovi z Levíc, ktorý pomohol finančnými prostriedkami.

JÚN 2019 Pre 13 ročnú mladú dámu, ktorá nás požiadala o pomoc, sa nám podarilo zohnať letný odev, školské potreby a žiakovi strednej školy sme pomohli oblečením na záverečné skúšky, nakoľko jeho rodina (mamička je chorá a peniažky idú na lieky) má nedostatočné finančné prostriedky, Bola to pomoc na správnom mieste Ďakujeme

JÚN 2019 Mali sme krásny víkend. Najazdili sme 200 km (Nové Zámky, Húl, Lipová, Tvrdošovce, Šurany, Marcelová, Radvaň nad Dunajom a spolu potešili veľa detí a rodín. Pomohli sme matracom, 5 bicyklami (detské aj pre dospelých), ochranné pomôcky na bicykel pre deti, zámok, kolobežku, spoločenské hry (kde bolo viac detí v rodine), knižky pre predškolákov a školopovinné deti. Tieto rodiny sme potešili aj nákupom potravín.

JÚN 2019 Detská stolička putovala mamičke, ktorá čaká bábätko a nemôže si dovoliť kúpiť niektoré pomôcky, ktoré mamička a bábätko potrebujú. Táto pomoc putovala do okresu Nové Zámky. Ďakujeme

JÚL 2019 Ďakujeme pánovi primátorovi z Nových Zámkov, ktorý nám pomohol zohnať rehabilitačnú polohovateľnú posteľ. Človek, ktorý to potreboval si nevedel sám pomôcť, takže to bola obrovská a správna pomoc.

JÚL 2019 Mladým rodinám, deťom, bábätku zo Šurian a Palárikova sme radi poskytli plienky, kolobežku, obuv, oblečenie. Poďakovanie patrí rodinke z Nových Zámkov.

JÚL 2019 Malý bicykel, hračky, knižky, letné oblečenie, detská obuv, drogéria pomohla deťom a ich rodičom, ktorí si to nemôžu dovoliť. Ďakujeme za vašu pomoc.

JÚL 2019 V spolupráci s pani riaditeľkou Základnej školy, Lipová sme vytvorili lepšie podmienky pre detský tábor a potešili približne 24 detičiek. Spolupracujeme s pani riaditeľkou aj pri pomáhaní rodinám a deťom zo sociálne slabšieho prostredia.

JÚL 2019 Ďalší náš podporovateľ je Pekáreň Oremus v Bánove. S ich pomocou sme mohli pomôcť pečivom a koláčikmi deťom, rodinám, ktoré to potrebovali najviac v našom okrese. Takto sme spolu potešili približne 9 detí a 4 rodinky. Ďakujeme

JÚL 2019 Mobilný telefón pomôže slobodnej mamičke s dvomi deťmi. Ďakujeme za pomoc pani Zuzane za poskytnutie telefónu pre túto mamičku.

JÚL 2019 Invalidný vozík sme zaniesli pánovi, ktorému sa zhoršil zdravotný stav. Pomôže mu táto pomôcka, nakoľko je imobilný.. Je to krásne, keď rodinka so zdravotne znevýhodneným dieťaťom posunie takúto zdravotnú pomôcku. Takto inšpirujú ostatných a opäť opakujem, nikdy nevieme kedy my budeme potrebovať pomoc.


JÚL 2019 Darovaný bicykel potešil mladú dámu z neúplnej rodiny. Poďakovanie patrí pani z Bratislavy, ktorá nám poskytla dva dámske bicykle. Inšpirovala aj iných, pretože mladá dáme priniesla svoj starý bicykel, a tak potešíme ďalšie dieťa. Ďakujeme

JÚL 2019 Pomáhali sme týranej mamičke s bábätkom, ktorá zostala na ulici, nájsť ubytovanie. Sme radi, že mamička aj dieťa sú v poriadku. Ďakujeme všetkým, ktorí nám s týmto problémom pomáhali.

JÚL 2019 Ďakujeme pani dôchodkyni z Bratislavy za televízor, pračku a iné domáce spotrebiče. Všetko pomôže mladej rodinke a ich dvom deťom z okresu Nové Zámky. Teší nás, keď jedna generácia pomáha druhej. Pomoc spája a to je krásne.

JÚL 2019 Krásna akcia v spolupráci s OZ INŠPIRUJME SVET, NEHÁDŽEM DO KOŠA, POSÚVAM ĎALEJ, PEKÁREŇ OREMUS BÁNOV, POĽNOHOSPODÁR,
Pomoc sme rozdelili medzi rodiny s deťmi vo viacerých okresoch. Najazdili sme viac ako 120 km, pomohli sme spolu 19 rodinám s deťmi zo sociálne slabšieho prostredia. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a prispeli svojou energiou, časom, logistikou, nápadom atď.

JÚL 2019 Zohnali sme prácu ockovi zo sociálne slabšej rodiny, a tak sa táto rodinka, bude ma stály príjem. Takáto forma pomoci nás veľmi teší, pretože to má veľký význam.

JÚL 2019 Darované nové kolieskové korčule poslúžia mladej 12 ročnej dáme. Toto dievča sa snaží športovať aj napriek tomu, že jej rodina nemá dostatok finančných prostriedkov. Radi podporíme takéto deti.

AUGUST 2019 Prišla nám príjemná správa: Dobrý deň, s radosťou Vám oznamujeme, že Váš projekt MATERSKÉ CENTRUM DETSKÝ SEN nadačného fondu Tesco, vyhral 1.miesto v hlasovaní zákazníkov vo vašom regióne a získal 1300 eur! Takto pomôžeme vybaviť toto materské centrum v Šuranoch základnými pomôckami, nábytkom, a iným potrebným zariadením pre mamičky a deti, ktoré toto centrum navštevujú.

AUGUST 2019 Detská stolička, trvanlivé potraviny, ovocie a zelenina, oblečenie, obuv pomôže deťom zo sociálne slabšieho prostredia. Pre túto mladú rodinu je to veľká pomoc, nakoľko táto slobodná mamička je na materskej dovolenke, finančná situácia jej nedovoľuje kúpiť všetky potrebné veci pre seba a jej deti. Teší nás táto pomoc a budeme v nej pokračovať.

AUGUST 2019 Kolieskové korčule potešili slušného teenagera zo sociálne slabšieho prostredia. Chlapec mal obrovskú radosť, pretože jeho rodina by mu nemohla poskytnúť túto športovú a voľnočasovú pomôcku. Ďakujeme za poskytnutie tejto pomoci
 

AUGUST 2019 Kočíkom, výbavičkou pre bábätka, posteľným prádlom, zeleninou a ovocím, hračkami, plyšovými hračkami, kolieskovými korčulami sme potešili deti, rodiny, školu a materské centrum v okrese Nové Zámky. 

 

SEPTEMBER 2019

Radosť, milé prekvapenie a úsmev detí sme zažili pri roznášaní školských tašiek, školských pomôcok a potrieb. Podarilo sa nám rozdať spolu 25 školských tašiek naplnených školskými potrebami. Ďalším 12 deťom sme poskytli školské pomôcky, školské potreby, prezuvky, veci potrebné na telesnú a výtvarnú  výchovu. Jednej rodine so 6 deťmi sme pribalili notebook na vypracovanie elektronických domácich úloh.  Zošity, písacie potreby a iné potrebné pomôcky do školy, ktoré nám zostali sme rozdelili 8 žiakom základných a stredných škôl. Vážime si pomoc ľudí, spoločností, firiem, inštitúcií, detí (áno aj deti sa podelili o svoje šk. pomôcky) za ich pomoc a ochotu pomôcť. Spolu 37 žiakov začalo školský rok s plnou taškou a boli riadne pripravení na vyučovanie! Táto pomoc putovala na základné školy a stredné školy v troch okresoch Nové Zámky, Komárno a Levice. Šiestim deťom zo základnej školy v Šuranoch sme zaplatili obedy na prvý polrok nakoľko ich rodina si to nemohla dovoliť. Obedy sme zaplatili aj žiačke strednej školy v okrese Nové Zámky, ktorá to nemá v živote ľahké. Podarilo sa nám pomôcť aj pár mamičkám a zabezpečili sme im všetko potrebné pre ich bábätká a deti. Rozniesli sme aj darované ovocie, zeleninu a potraviny rodinám v núdzi. Chlapcovi základnej školy, ktorého rodinu zasiahla rodinná tragédia sme aspoň na chvíľu pomohli zabudnúť na starosti a potešili ho stavebnicami, legom a poukazom na kúpalisko Podhájska.  Žiačkam strednej školy zo sociálne slabších rodín sme poskytli teplé oblečenie a tiež pár edukačných pomôcok. Koberec sme zaniesli rodine, ktorej otec má vážne zdravotné starosti a tým pádom je dlhodobo práce neschopný. Talentovanému futbalistovi zo skromnej rodiny a so zdravotnými ťažkosťami otca, sme poskytli školský batoh, kopačky, futbalový dres SLOVAN BRATISLAVA a umožnili mu sledovať majstrovský zápas Nitra a Dunajská streda z čestného miesta. Veľmi pekne chceme poďakovať všetkým, ktorí pomohli a najmä pani poslankyni zo Šurian M. Záhorákovej a poslancom NSK P. Oremusovi a Ľ. Moravčíkovi.

 

Pomoc bola poskytnutá aj staršej dáme zo Šurian, ktorej sme pomohli vybaviť všetky potrebné úkony na umiestnenie do ZSS v okrese Nové Zámky. Zdravotný stav tejto babičky sa náhle zhoršil, a preto bolo potrebné ju umiestniť do ZSS. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tejto pomoci.

 

OKTÓBER / NOVEMBER 2019

Tri postele pre deti, kuchynské stoličky, gauč, bicykel, konferenčný stolík, žehliacu dosku, obývaciu stenu, teplé oblečenie, školské potreby sme rozniesli po Nitrianskom regióne deťom a rodinám v núdzi.

Pomoc vo forme teplého oblečenia putovala aj žiačkam stredných škôl, ktoré pochádzajú zo sociálne slabšieho prostredia. Plyšové hračky, knižky, výbava pre mamičky a bábätká, detskú postieľku, prebaľovací pult, detské oblečenie, kočíky, odrážadlá a iné potrebné veci sme odovzdali mamičkám s bábätkom, alebo mamičkám, ktoré očakávajú prírastok do rodiny.

Sladké, upečené potešenie sme odovzdali rodinke s piatimi deťmi a veľmi ďakujeme pani učiteľke, ktorá napiekla pre túto rodinku. Deti sa veľmi tešili, pretože toto nepatrí k ich bežnému jedálnemu lístku. O to viac nás táto pomoc teší.

Mali sme aj príjemnú návštevu z NZ TV, ktorá nás požiadala o rozhovor, veľmi si ceníme a vážime mediálny priestor. Dostali sme aj poukážku na laserovú hru EXCITE GAME, takže vďaka NZ TV budeme môcť urobiť radosť ďalším deťom.

Ďakujeme kamarátom za poskytnutie dvoch väčších áut, pretože bez nich by sme nemohli logistiku zorganizovať. Máme šťastie, že VÁS máme.

Darovali sme dva tablety starším teenagerom s ťažkým životným príbehom. Smutná správa prišla o dvoch teenageroch, ktorí prišli o mamičku. Deťom sme odovzdali pár školských potrieb, krásne moderné oblečenie  a elektronické pomôcky. Ocko týchto detí obdržal od nás veľký nákup potravín a drogérie. Dúfam, že táto pomoc aspoň na chvíľu poteší deti a zabudnú na svoje problémy. Ďakujeme za vašu pomoc.