Ako sme pomohli 2019

JANUÁR 2019 Potravinová pomoc (nákupné tašky s trvanlivými potravinami) pomohla 8 rodinkám v okresoch Nové Zámky a Komárno. Ďakujeme za túto možnosť pomôcť.

JANUÁR 2019 Laptop pomohol žiačke strednej školy, nakoľko jej rodina si nemohla dovoliť túto školskú pomôcku na techniku administratívy. Ďakujeme pánovi z Pezinku, ktorý nám poskytol a pripravil túto pomoc.

JANUÁR 2019 Tablet a mobilný telefón putuje žiakovi základnej školy. Aj keď to nie je školská pomôcka, teší nás robiť radosť deťom, ktoré si to zaslúžia.

JANUÁR 2019 Sada kuchynského riadu a hrncov pomohla mladej rodinke.

JANUÁR 2019 Posteľné prádlo, oblečenie, spoločenské hry a potraviny pomôžu mladej mamičke s tromi deťmi. Ďakujeme za poskytnutú pomoc.

JANUÁR 2019 Pračka pomohla ďalšej mladej rodine v okrese Nové Zámky. Ďakujeme

JANUÁR 2019 Potraviny, hračky a pár sladkostí pomohli slobodnej mamičke s tromi deťmi

JANUÁR 2019 Spoločenské hry a oblečenie pre 10 ročného chlapca venovali tejto rodinke ďalší dobrí ľudia. Ďakujeme za pomoc.

JANUÁR 2019 Mladej dáme so zdravotným znevýhodnením sme prispeli na jej zdravotný a športový rozvoj. Túto mladú dámu podporujeme v športovej aktivite, pretože jej to vylepšuje zdravotný stav, ktorý má po ťažkej autonehode. Takúto pomoc veľmi radi poskytujeme. Prajeme skoré uzdravenie resp. zlepšenie jej zdravotného stavu.

JANUÁR 2019 Mladá rodinka si prišla vziať oblečenie a topánočky pre ich 4 ročného chlapčeka. Smer radi, že sme im ušetrili nejaké peniažky a urobili správnu vec. Ďakujeme ľuďom, ktorí poskytli túto pomoc

JANUÁR 2019 SOŠ gastronómie a služieb v Šuranoch robí zbierku oblečenia a inej pomoci pre deti v núdzi, tak sme sa zapojili a poskytli pomoc. Radi sa zapájame do podobných aktivít.

JANUÁR 2019 Potraviny a sladkosti sme poskytli trom deťom zo sociálne slabšieho prostredia. Tieto deti bývajú v jednej izbe v zlých podmienkach s mamičkou, tak sme radi, že takto a na tomto mieste sme mohli pomôcť. Ďakujem priateľom, ktorí poskytli trvanlivé potraviny a sladkosti pre deti. Veľké ďakujem

JANUÁR 2019 Žiačka strednej školy, ktorá žije/žila v ťažkých podmienkach s mamou alkoholičkou, má psychické problémy. Poskytli sme jej aj oblečenie, aj odbornú pomoc. Ďakujem ľuďom, ktorí nám pomohli, a aj pani psychologičke za rýchlu a odbornú pomoc. Pevne veríme, že sa jej stav zlepší a aspoň na chvíľu sme túto mladú dámu potešili. Ďakujeme.

JANUÁR 2019 Výbava pre bábätko, kočík, prebaľovací pult, oblečenie, hračky, pomôcky, atď. sme poskytli mladej mamičke, ktorá čaká bábätko. Ďakujem za spoluprácu ľudom, ktorí sa na tejto pomoci podieľali.

JANUÁR 2019 Pár trvanlivých potravín dostala rodinka so štvorročným chlapčekom, ktorej tieto potraviny veľmi pomôžu. Ďakujeme za darovanie týchto potravín priateľom.

JANUÁR 2019 Balíček potravín, koberec, teplé oblečenie pre deti sme poskytli rodinke s malým chlapčekom so zdravotným postihnutím. Ďakujeme

JANUÁR 2019 Zánovná pračka poslúži mladej rodinke v Šuranoch. Ďakujem kamarátovi z Nových Zámkov za odvoz a pračku.

JANUÁR 2019 Mladá žiačka strednej školy, ďakuje za kozmetiku, drogériu, teplú obuv, malé domáce spotrebiče, textil a iné veci, ktoré sme jej odovzdali. Ďakujeme za túto pomoc.

JANUÁR 2019 Stolný počítač s príslušenstvom pomohol žiakovi základnej školy v Šuranoch, ktorý má výborný prospech a správanie. Veríme, že táto pomôcka mu pomôže pri vzdelávaní a rozvíjaní jeho schopností a zručností. Poďakovanie patrí slečne z Tvrdošoviec, ktorá nášmu občianskemu združeniu veľmi pomáha. Ďakujeme veľmi pekne.

JANUÁR 2019 Rodine, ktorú postihla tragédia (úmrtie príbuzného) sme poskytli pomoc, o ktorú nás prosila mamička. Vychovávajú dve školopovinné deti, tak sme radi pomohli. Prajeme všetko dobré tejto rodine, aby sa ich situácia zlepšila. Ďakujem ľudom za pomoc.

JANUÁR 2019 AMBRA drogéria pomohla rodinám s malými deťmi zo sociálne slabšieho prostredia v okrese Nové Zámky. Ďakujeme za drogériu, ktorá ušetrila týmto rodinám desiatky eur. Takto sme spolu pomohli 8 deťom z týchto rodín. Ďakujeme pekne za všetko

JANUÁR 2019 Mladým žiačkam strednej školy v Šuranoch, sme poskytli pár kusov zimného oblečenia a zimnej obuvi, kozmetiku a aspoň takto sme trochu pomohli. Ďakujem za pomoc všetkým za pomoc.

JANUÁR 2019 Sladkú odmenu sme odovzdali deťom za vysvedčenie zo sociálne slabších rodín. Ďakujeme za túto sladkú odmenu. Deti sa veľmi tešili a podarilo sa nám ich prekvapiť.

FEBRUÁR 2019 Kachle na vykurovanie, pár balíčkov brikiet poslúži rodinke zo sociálne slabšieho prostredia. Ďakujeme dobrým ľuďom zo Semerova za poskytnutie tento pomoci. Veľká vďaka aj kamarátovi Borisovi F. z Nových Zámkov za opakovanú pomoc pri logistike.

FEBRUÁR 2019 Prváčikovi, ktorý nemal písací stôl sme priniesli školské potreby, písací stôl, spoločenské hry a pár hračiek aj pre jeho súrodencov. Sme radi za túto pomoc, pretože sme pomohli, kde bolo treba.

FEBRUÁR 2019 Tešíme sa, že sme pomohli mladej dáme s nie najlepším rodinným zázemím. Pár kusov oblečenia, posteľné obliečky, kozmetika a drogérie jej aspoň na chvíľku vyčarovali úsmev na tvári a tak zabudla na svoje rodinné problémy. Ďakujeme za túto pomoc.

FEBRUÁR 2019 Mikrovlnnú rúru sme zaniesli rodinke, ktorá si to nemôže dovoliť. Ďakujeme za poskytnutú pomoc a teší nás, že sme pomohli na správnom mieste.

FEBRUÁR 2019 Dvom rodinám s malými deťmi, ktoré bývajú v jednej domácnosti sme odovzdali pračku a naparovaciu žehličku. Ďakujeme rodinám zo Šurian a Nových Zámkov za túto veľkú pomoc. Pomohli na správnom mieste.

FEBRUÁR 2019 Dostali sme sladkosti pre deti, tak sme ich rozdelili do viacerých rodín. Ďakujeme za túto sladkú pomoc ľuďom z Tvrdošoviec.

FEBRUÁR 2019 Krásnemu mladému dievčatku sme darovali bicykel, ktorý by si inak nemohla dovoliť. Mala obrovskú radosť a to je pre nás najväčšia odmena. Ďakujeme členke nášho občianskeho združenia, ktorá túto pomoc darovala. Ďakujeme a sme radi, že takých úžasných ľudí máme v našom občianskom združení. Ďakujeme, že spolu inšpirujeme svet.

FEBRUÁR 2019 Žiačke strednej školy s veľmi zlou situáciou doma, poskytujeme odbornú pomoc pre lepší a bezstarostný život. Je to dlhá cesta, ale pevne veríme v pozitívny výsledok a tým zachránime túto dámu pred životom plnom starostí, bolesti a nepokoja. Nie na každého čaká doma láska, porozumenie a pokoj.


FEBRUÁR 2019 Príjemne strávený víkendový deň, keď sme roznášali teplé oblečenie, kozmetiku, drogériu, detskú postieľku, výbavu pre bábätko, potraviny, sladkosti pre deti, teplé topánky, hračky, spoločenské hry a veľa ďalších potrebných vecí. Takto sme spolu s dobrými ľuďmi pomohli od ešte nenarodeného dievčatka, až po teenagerov a ich rodiny. Tento víkend bol úspešný pre nás, pretože sme pomohli spolu 9 rodinám a 17 najdôležitejším stvoreniam na tomto svete-deťom. Veľmi si vážime vašu pomoc.

FEBRUÁR 2019 Veľmi radi sme zaniesli posteľnú bielizeň a paplóny rodine zo sociálne slabšieho prostredia. Ďakujem dobrým ľuďom, ktorí poskytli túto pomoc.

FEBRUÁR 2019 Mladej zdravotne znevýhodnenej športovkyni sme poskytli malú pomoc, aby sa mohla lepšie venovať svojmu športu a dosahovala lepšie športové výkony. Teší nás, že podporujeme aj zdravotne znevýhodnených v športovom rozvoji. Veľmi radi pomôžeme aj nabudúce.

FEBRUÁR 2019 Hračky, knižky, spoločenské hry, rozprávky na dvd a cd sme odniesli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nový Zámkoch. Ďakujeme úžasným pani doktorkám, sestrám, ľuďom, ktorí pomohli sprostredkovať túto krásnu a potrebnú pomoc.

FEBRUÁR 2019 Playstation s pár hrami sme podarovali chlapcovi základnej školy. Táto pomoc sa nám vrátila, keď sme videli tú radosť v očiach pri odovzdávaní. Potešili nás aj jeho slová. Ďakujem, ja som takéto nikdy nemal. Ďakujeme pekne za túto pomoc.

FEBRUÁR 2019 Pomoc vo forme oblečenia, potravín a drogérie putuje aj 8 ročnému chlapčekovi z okresu Nové Zámky. Ďakujeme za túto pomoc.

FEBRUÁR 2019 Koberec, malé kuchynské spotrebiče, teplé oblečenie a posteľnú bielizeň, drogériu sme zaniesli 2 rodinám s malými 3 a 5 ročnými detičkami. Ďakujeme za pomoc z Tvrdošoviec.

FEBRUÁR 2019 Pár kusov oblečenia a topánok pre 2 ročného chlapčeka sme odovzdali jeho mamičke. Ďakujeme za poskytnutie pomoci pre túto rodinku.

MAREC 2019 Oblečenie pre 9-10 ročného chlapčeka sme zaniesli rodinke so Šurian. Ďakujeme aj my OZ Inšpirujme svet. Mamička chlapčeka ďakuje za pomoc.

MAREC 2019 Pomohli sme malým príspevkom rodine z Ľudovítova, ktorú postihol požiar. Táto pomoc, nás teší nakoľko táto rodinka nám v minulosti pomáhala. Presne toto je tá myšlienka, o ktorú sa pokúšame s naším občianskym združením. Nikdy nevieme, či my nebudeme potrebovať pomoc, preto ak máme možnosť a schopnosti pomôcť, treba si pomáhať.

MAREC 2019 Trom deťom vo veku 2, 5 a 6 rokov sme pomohli, obuvou, oblečením, a potrebami, ktoré potrebovali do škôlky. Potešili sme ich aj loptou a pár kusmi hračiek. Mamička týchto detí veľmi ďakuje ľuďom, ktorí poskytli túto pomoc.

MAREC 2019 Chlapcovi zo základnej školy sme poskytli potrebné oblečenie a obuv na telesnú výchovu, pretože jeho rodina si to nemohla dovoliť z finančných dôvodov. Ďakujeme mamičke z Nových Zámkov, ktorá toto pekné a drahé oblečenie poskytla.

MAREC 2019 Deti nemôžu byť hladné, tak sme spravili väčšie nákupy potravín (mlieko, detská krupica, pudingy, olej, múka, ryža, cestoviny, konzervy, fazuľa, zemiaky, cibuľa, chlieb, maslo, pár sladkostí pre deti). Doložili sme aj prostriedok na umývanie riadu, elektrický varič s dvomi platňami a pár hračiek. Takto sme pomohli deťom v dvoch rodinám v okrese Nové Zámky a Komárno.

MAREC 2019 Rodinkám v núdzi z okresu Nové Zámky sme poskytli oblečenie pre deti a pridali aj niekoľko detských knižiek a hier. Ďakujeme za túto pomoc.

MAREC 2019 Vanička, pult na prebaľovanie, pomôcky pre bábätko, podložka pre bábätko, oblečenie, plienky, hračky pre bábätko putovali pre mamičky s novonarodenými detičkami. Ďakujeme za túto obrovskú pomoc.

MAREC 2019 Potraviny z jednej hostiny, ktoré by skončili v koši sme umiestnili a rozumne použili pre rodinku so 4 deťmi. Bolo tam aj pár zákuskov a koláčikov (samozrejme po tých skočili deti najskôr). Bola to správna a vďačná pomoc. Ďakujeme a sme radi, že deti nebudú hladné.

MAREC 2019 V jednom týždni sa nám podarilo potešiť a pomôcť deťom a rodinám, ktoré si nemôžu dovoliť základné potreby. Pomohli sme posteľou, školskými potrebami a pomôckami, oblečením, potravinami, drogériou, hračkami, ovocím, knižkami pre deti, a aj športovými potrebami. Ďakujeme za túto krásnu pomoc ľuďom.

MAREC 2019 Ovocie, ktoré sme dostali sme zaniesli do nemenovanej škôlky v okrese Nové Zámky. Radi podporujeme deti ich zdravom životnom štýle.

MAREC 2019 Debničku plnú potravín sme odovzdali rodinke, ktorú postihla tragédia. Ocko zostal po zdravotných problémoch práce neschopný, a tak nedokáže uživiť svoje deti. Veľmi radi pomôžeme aj nabudúce tejto rodinke. Ďakujeme za túto pomoc firme z Nových Zámkov a jej zamestnancom. Vážime si každú vašu pomoc.

MAREC 2019 Rodiny v sociálnej núdzi nás poprosili o pomôcky do školy, obuv a oblečenie. Teší nás, že sme pomohli najmä deťom z týchto rodín. Nasledujúce dni sa chystáme zaniesť týmto rodinám trvanlivé potraviny.

APRÍL 2019 Potravinová pomoc vo forme nákupu na pár týždňov putovala rodine s 5 deťmi. Ďakujem členom nášho združenia, pretože kúpili a aj zaniesli tento nákup. Teší nás, že máme takých úžasných ľudí v našom OZ Inšpirujme svet

APRÍL 2019 Pomáhame aj v edukačnom rozvoji žiakov stredných a základných škôl, tak sme poskytli malý príspevok žiačke strednej školy na baristický kurz, pretože ich finančná situácia v rodine jej neumožňuje absolvovať tento kurz.

APRÍL 2019 Strávili sme pekný večer rozvozom potravín, sladkostí, hračiek, oblečenia, školských potrieb, školských tašiek, športových potrieb rodinám z okresu Nové Zámky. Takto sme pomohli 6 rodinám a ich deťom. Ďakujeme za poskytnutie tejto pomoci.

APRÍL 2019 Darovaný nábytok poslúžil rodine, ktorá žije v nevyhovujúcich podmienkach. Posteľ a skrine poslúžia deťom, ktoré si to zaslúžia. Ďakujem ľuďom, ktorí poskytli tento nábytok a zabezpečili logistiku.

APRÍL 2019 Nákup potravín, drogérie a kozmetiky sme zaniesli mamičke s 3 deťmi. Je to pre nás radosť vidieť ten úsmev detí pri prevzatí potravín. Keď sme tam prišli autom, deti vybehli z domu s radosťou a nadšením. Pravidelne sa tam vraciame, aby sme tieto deti potešili a neboli hladné. Ďakujeme

APRÍL 2019 Strávili sme jeden krásny deň rozvozom bicyklov, potravín, domácich spotrebičov, kočíkov, výbav pre bábätká, plienok, hračiek, športových potrieb, školských potrieb, obuvi, kopačiek a mnoho potrebných vecí po Nitrianskom kraji. Prešli sme 300 km, ale potešili sme veľa detí a rodín. Bol to krásny deň a ďakujeme za túto pomoc.

APRÍL 2019 Podporili sme nadanú mladú športovkyňu so zdravotným znevýhodnením. Táto forma pomoci nás veľmi teší a radi pomôžeme aj nabudúce.

APRÍL 2019 Jeden väčší nákup (mlieko, krupica, masť, pečivo, maslo, zelenina, niečo sladké pre deti, cestoviny, konzervy) putoval rodinke so šiestimi deťmi. Je nám ľúto, keď nie sú zabezpečené základné životné podmienky pre deti (deti nemôžu za zlú finančnú situáciu rodičov a nemali by byť hladné).

APRÍL 2019 Darované pečivo sme posunuli do rodín, ktoré to momentálne potrebujú kvôli ich zlej finančnej situácii. Ďakujeme za túto pomoc.

MÁJ 2019 Mladej mamičke študentke strednej školy sme darovali kozmetiku, drogériu, plienky, oblečenie, topánočky pre bábätko. Ďakujeme za túto pomoc

MÁJ 2019 Mladej dáme, ktorá sa snaží postaviť na vlastné nohy, sme pomohli posteľným prádlom. Ďakujeme za túto pomoc.

MÁJ 2019 Potraviny, obložené chlebíčky po oslave, sladkosti, školskú tašku, školské potreby, hračky a rozprávkové knižky sme zaniesli rodinke s 3 deťmi. Pre tieto deti je to veľmi vzácna pomoc a preto nás to nesmierne teší.

MÁJ 2019 Zapojili sme sa do projektu nadácie TESCO, kde žiadame o pomoc pre MATERSKÉ CENTRUM – DETSKÝ SEN v Šuranoch. V priebehu mesiaca máj sa rozhodne, či náš projekt postúpi do verejného hlasovania. (postúpil tak sme veľmi radi).Veľmi radi pomáhame miestnym komunitám.

MÁJ 2019 Žiadame o grant nadácie SPP, kde žiadame o športové náčinie, záhradnú sedaciu súpravu, bicykle, smetné koše, ktoré budú slúžiť návštevníkom CVČ v Šuranoch.

MÁJ 2019 Ďakujeme pracovníkom z farmaceutickej spoločnosti Pfizer , ktorí vyzbierali trvanlivé potraviny. Potraviny poskytneme človeku s neľahkým životným príbehom, ale o to viac nás táto pomoc teší.

MÁJ 2019 Mamičke 5 ročného chlapčeka sme priniesli oblečenie, topánky, športovú obuv, knižky a pár hračiek. Prajeme všetko dobré tejto skvelej mladej rodine.

MÁJ 2019 Naše občianske združenie v spolupráci s pani riaditeľkou ZŠ Úľany nad Žitavou pripravilo oblečenie, obuv, športové pomôcky, knihy, prezuvky do školy, veci pre bábätko a mamičky a iné potrebné veci pre deti a rodiny zo sociálne slabšieho prostredia. Ďakujeme všetkým za túto pomoc.

MÁJ 2019 Žiadame o poskytnutie príspevku pre miestnu komunitu v Šuranoch. Žiadame nadáciu SPP o podporu pre komunitu mladých rodín s deťmi, ktorí sa stretávajú na miestnom dopravnom ihrisku. Bohužiaľ tu chýba športové náčinie a športové prostriedky, dopravné prostriedky, stôl s ľavicami pre rodiny, kde by si oddýchli, poprípade sa občerstvili. Týmto projektom sa snažíme podporiť u detí rozvoj pohybových zručností mimo vyučovacieho procesu a podporiť aj stretávanie sa komunity na tomto mieste. Takéto trávenie voľného času má zmysel v dnešnej dobe a preto radi pomôžeme. Ako ekovýchovu by sme zakúpili nádoby na recyklovaný odpad, ktoré tu tiež chýbajú.

MÁJ 2019 Dievčatkám z detského domova sme zakúpili bežeckú obuv, a tým ich podporili v ich športových aktivitách,. Dúfame, že tieto skvelé športovkyne z atletického klubu v Nových Zámkoch motivujeme k ich ďalšiemu športovému rozvoju. Ďakujeme za túto pomoc.

MÁJ 2019 Ďakujeme Poľnohospodár Nové Zámky za poskytnuté potraviny, ktoré sme odovzdali rodinke s deťmi.

MÁJ 2019 Drogériu, kozmetiku sme odovzdali mamičke 6 ročného chlapčeka. Táto pomoc sa im veľmi hodí a ušetrené peniaze môžu použiť na iné potrebné veci. Ďakujem dobrým ľuďom z Tvrdošoviec za pomoc.

MÁJ 2019 Žiačkam strednej školy zo sociálne slabšieho prostredia sme zakúpili športovú halovú obuv na hodiny telesnej výchovy. Radi prispievame takouto správnou a vhodnou formou. Ďakujeme ľuďom do Bratislavy za túto pomoc.

MÁJ 2019 Strávili sme krásny víkend plný pomoci deťom a mladým rodinám v okresoch Nitra a Nové Zámky. Pomohli sme postieľkou pre bábätko, potravinami, hračkami, kúpacou čiapkou a rukávnikmi na plavecký výcvik, topánkami, oblečením pre deti ale aj pre ďalších rodinných príslušníkov, knižkami, mikrovlnnou rúrou, ovocím a zeleninou, chlebom a iným pečivom. Ďakujeme ľuďom, ktorí pomohli s logistikou alebo inak prispeli na túto pomoc.

MÁJ 2019 Podporili sme krásnu športovú akciu pre deti. Veľmi radi podporujeme deti, ktoré športujú a tým robia zo seba lepších ľudí.

JÚN 2019 Dve mladé študentky strednej školy v okrese Nové Zámky zo sociálne slabšieho prostredia nás poprosili o letné oblečenie, tak sme im vyhoveli a poskytli toto oblečenie. Ďakujeme za túto pomoc.

JÚN 2019 Nazbierané jahody sme zaniesli deťom a rodinám v okrese Nové Zámky. Ďakujeme za túto pomoc.

JÚN 2019 Ďalším rodinkám sme počas víkendu poskytli oblečenie, edukačné pomôcky, hračky a iné potrebné veci. Ďakujeme

JÚN 2019 Detský kočík poslúži rodinke, ktorá čaká prírastok do rodiny. Ďakujeme za pomoc, ktorú poskytla rodina z Nových Zámkov

JÚN 2019 Dnes sme zakúpili bicykel, prilbu, zámok a tak, už chlapec nebude musieť chodiť do školy každý deń pešo (45 min). takáto forma pomoci nás veľmi teší a budeme v nej pokračovať. Ďakujeme kamarátovi z Levíc, ktorý pomohol finančnými prostriedkami.

JÚN 2019 Pre 13 ročnú mladú dámu, ktorá nás požiadala o pomoc, sa nám podarilo zohnať letný odev, školské potreby a žiakovi strednej školy sme pomohli oblečením na záverečné skúšky, nakoľko jeho rodina (mamička je chorá a peniažky idú na lieky) má nedostatočné finančné prostriedky, Bola to pomoc na správnom mieste Ďakujeme

JÚN 2019 Mali sme krásny víkend. Najazdili sme 200 km (Nové Zámky, Húl, Lipová, Tvrdošovce, Šurany, Marcelová, Radvaň nad Dunajom a spolu potešili veľa detí a rodín. Pomohli sme matracom, 5 bicyklami (detské aj pre dospelých), ochranné pomôcky na bicykel pre deti, zámok, kolobežku, spoločenské hry (kde bolo viac detí v rodine), knižky pre predškolákov a školopovinné deti. Tieto rodiny sme potešili aj nákupom potravín.

JÚN 2019 Detská stolička putovala mamičke, ktorá čaká bábätko a nemôže si dovoliť kúpiť niektoré pomôcky, ktoré mamička a bábätko potrebujú. Táto pomoc putovala do okresu Nové Zámky. Ďakujeme

JÚL 2019 Ďakujeme pánovi primátorovi z Nových Zámkov, ktorý nám pomohol zohnať rehabilitačnú polohovateľnú posteľ. Človek, ktorý to potreboval si nevedel sám pomôcť, takže to bola obrovská a správna pomoc.

JÚL 2019 Mladým rodinám, deťom, bábätku zo Šurian a Palárikova sme radi poskytli plienky, kolobežku, obuv, oblečenie. Poďakovanie patrí rodinke z Nových Zámkov.

JÚL 2019 Malý bicykel, hračky, knižky, letné oblečenie, detská obuv, drogéria pomohla deťom a ich rodičom, ktorí si to nemôžu dovoliť. Ďakujeme za vašu pomoc.

JÚL 2019 V spolupráci s pani riaditeľkou Základnej školy, Lipová sme vytvorili lepšie podmienky pre detský tábor a potešili približne 24 detičiek. Spolupracujeme s pani riaditeľkou aj pri pomáhaní rodinám a deťom zo sociálne slabšieho prostredia.

JÚL 2019 Ďalší náš podporovateľ je Pekáreň Oremus v Bánove. S ich pomocou sme mohli pomôcť pečivom a koláčikmi deťom, rodinám, ktoré to potrebovali najviac v našom okrese. Takto sme spolu potešili približne 9 detí a 4 rodinky. Ďakujeme

JÚL 2019 Mobilný telefón pomôže slobodnej mamičke s dvomi deťmi. Ďakujeme za pomoc pani Zuzane za poskytnutie telefónu pre túto mamičku.

JÚL 2019 Invalidný vozík sme zaniesli pánovi, ktorému sa zhoršil zdravotný stav. Pomôže mu táto pomôcka, nakoľko je imobilný.. Je to krásne, keď rodinka so zdravotne znevýhodneným dieťaťom posunie takúto zdravotnú pomôcku. Takto inšpirujú ostatných a opäť opakujem, nikdy nevieme kedy my budeme potrebovať pomoc.


JÚL 2019 Darovaný bicykel potešil mladú dámu z neúplnej rodiny. Poďakovanie patrí pani z Bratislavy, ktorá nám poskytla dva dámske bicykle. Inšpirovala aj iných, pretože mladá dáme priniesla svoj starý bicykel, a tak potešíme ďalšie dieťa. Ďakujeme

JÚL 2019 Pomáhali sme týranej mamičke s bábätkom, ktorá zostala na ulici, nájsť ubytovanie. Sme radi, že mamička aj dieťa sú v poriadku. Ďakujeme všetkým, ktorí nám s týmto problémom pomáhali.

JÚL 2019 Ďakujeme pani dôchodkyni z Bratislavy za televízor, pračku a iné domáce spotrebiče. Všetko pomôže mladej rodinke a ich dvom deťom z okresu Nové Zámky. Teší nás, keď jedna generácia pomáha druhej. Pomoc spája a to je krásne.

JÚL 2019 Krásna akcia v spolupráci s OZ INŠPIRUJME SVET, NEHÁDŽEM DO KOŠA, POSÚVAM ĎALEJ, PEKÁREŇ OREMUS BÁNOV, POĽNOHOSPODÁR,
Pomoc sme rozdelili medzi rodiny s deťmi vo viacerých okresoch. Najazdili sme viac ako 120 km, pomohli sme spolu 19 rodinám s deťmi zo sociálne slabšieho prostredia. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a prispeli svojou energiou, časom, logistikou, nápadom atď.

JÚL 2019 Zohnali sme prácu ockovi zo sociálne slabšej rodiny, a tak sa táto rodinka, bude ma stály príjem. Takáto forma pomoci nás veľmi teší, pretože to má veľký význam.

JÚL 2019 Darované nové kolieskové korčule poslúžia mladej 12 ročnej dáme. Toto dievča sa snaží športovať aj napriek tomu, že jej rodina nemá dostatok finančných prostriedkov. Radi podporíme takéto deti.

AUGUST 2019 Prišla nám príjemná správa: Dobrý deň, s radosťou Vám oznamujeme, že Váš projekt MATERSKÉ CENTRUM DETSKÝ SEN nadačného fondu Tesco, vyhral 1.miesto v hlasovaní zákazníkov vo vašom regióne a získal 1300 eur! Takto pomôžeme vybaviť toto materské centrum v Šuranoch základnými pomôckami, nábytkom, a iným potrebným zariadením pre mamičky a deti, ktoré toto centrum navštevujú.

AUGUST 2019 Detská stolička, trvanlivé potraviny, ovocie a zelenina, oblečenie, obuv pomôže deťom zo sociálne slabšieho prostredia. Pre túto mladú rodinu je to veľká pomoc, nakoľko táto slobodná mamička je na materskej dovolenke, finančná situácia jej nedovoľuje kúpiť všetky potrebné veci pre seba a jej deti. Teší nás táto pomoc a budeme v nej pokračovať.

AUGUST 2019 Kolieskové korčule potešili slušného teenagera zo sociálne slabšieho prostredia. Chlapec mal obrovskú radosť, pretože jeho rodina by mu nemohla poskytnúť túto športovú a voľnočasovú pomôcku. Ďakujeme za poskytnutie tejto pomoci
 

AUGUST 2019 Kočíkom, výbavičkou pre bábätka, posteľným prádlom, zeleninou a ovocím, hračkami, plyšovými hračkami, kolieskovými korčulami sme potešili deti, rodiny, školu a materské centrum v okrese Nové Zámky. 

 

SEPTEMBER 2019

Radosť, milé prekvapenie a úsmev detí sme zažili pri roznášaní školských tašiek, školských pomôcok a potrieb. Podarilo sa nám rozdať spolu 25 školských tašiek naplnených školskými potrebami. Ďalším 12 deťom sme poskytli školské pomôcky, školské potreby, prezuvky, veci potrebné na telesnú a výtvarnú  výchovu. Jednej rodine so 6 deťmi sme pribalili notebook na vypracovanie elektronických domácich úloh.  Zošity, písacie potreby a iné potrebné pomôcky do školy, ktoré nám zostali sme rozdelili 8 žiakom základných a stredných škôl. Vážime si pomoc ľudí, spoločností, firiem, inštitúcií, detí (áno aj deti sa podelili o svoje šk. pomôcky) za ich pomoc a ochotu pomôcť. Spolu 37 žiakov začalo školský rok s plnou taškou a boli riadne pripravení na vyučovanie! Táto pomoc putovala na základné školy a stredné školy v troch okresoch Nové Zámky, Komárno a Levice. Šiestim deťom zo základnej školy v Šuranoch sme zaplatili obedy na prvý polrok nakoľko ich rodina si to nemohla dovoliť. Obedy sme zaplatili aj žiačke strednej školy v okrese Nové Zámky, ktorá to nemá v živote ľahké. Podarilo sa nám pomôcť aj pár mamičkám a zabezpečili sme im všetko potrebné pre ich bábätká a deti. Rozniesli sme aj darované ovocie, zeleninu a potraviny rodinám v núdzi. Chlapcovi základnej školy, ktorého rodinu zasiahla rodinná tragédia sme aspoň na chvíľu pomohli zabudnúť na starosti a potešili ho stavebnicami, legom a poukazom na kúpalisko Podhájska.  Žiačkam strednej školy zo sociálne slabších rodín sme poskytli teplé oblečenie a tiež pár edukačných pomôcok. Koberec sme zaniesli rodine, ktorej otec má vážne zdravotné starosti a tým pádom je dlhodobo práce neschopný. Talentovanému futbalistovi zo skromnej rodiny a so zdravotnými ťažkosťami otca, sme poskytli školský batoh, kopačky, futbalový dres SLOVAN BRATISLAVA a umožnili mu sledovať majstrovský zápas Nitra a Dunajská streda z čestného miesta. Veľmi pekne chceme poďakovať všetkým, ktorí pomohli a najmä pani poslankyni zo Šurian M. Záhorákovej a poslancom NSK P. Oremusovi a Ľ. Moravčíkovi.

 

Pomoc bola poskytnutá aj staršej dáme zo Šurian, ktorej sme pomohli vybaviť všetky potrebné úkony na umiestnenie do ZSS v okrese Nové Zámky. Zdravotný stav tejto babičky sa náhle zhoršil, a preto bolo potrebné ju umiestniť do ZSS. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tejto pomoci.

 

OKTÓBER / NOVEMBER 2019

Tri postele pre deti, kuchynské stoličky, gauč, bicykel, konferenčný stolík, žehliacu dosku, obývaciu stenu, teplé oblečenie, školské potreby sme rozniesli po Nitrianskom regióne deťom a rodinám v núdzi.

Pomoc vo forme teplého oblečenia putovala aj žiačkam stredných škôl, ktoré pochádzajú zo sociálne slabšieho prostredia. Plyšové hračky, knižky, výbava pre mamičky a bábätká, detskú postieľku, prebaľovací pult, detské oblečenie, kočíky, odrážadlá a iné potrebné veci sme odovzdali mamičkám s bábätkom, alebo mamičkám, ktoré očakávajú prírastok do rodiny.

Sladké, upečené potešenie sme odovzdali rodinke s piatimi deťmi a veľmi ďakujeme pani učiteľke, ktorá napiekla pre túto rodinku. Deti sa veľmi tešili, pretože toto nepatrí k ich bežnému jedálnemu lístku. O to viac nás táto pomoc teší.

Mali sme aj príjemnú návštevu z NZ TV, ktorá nás požiadala o rozhovor, veľmi si ceníme a vážime mediálny priestor. Dostali sme aj poukážku na laserovú hru EXCITE GAME, takže vďaka NZ TV budeme môcť urobiť radosť ďalším deťom.

Ďakujeme kamarátom za poskytnutie dvoch väčších áut, pretože bez nich by sme nemohli logistiku zorganizovať. Máme šťastie, že VÁS máme.

Darovali sme dva tablety starším teenagerom s ťažkým životným príbehom. Smutná správa prišla o dvoch teenageroch, ktorí prišli o mamičku. Deťom sme odovzdali pár školských potrieb, krásne moderné oblečenie  a elektronické pomôcky. Ocko týchto detí obdržal od nás veľký nákup potravín a drogérie. Dúfam, že táto pomoc aspoň na chvíľu poteší deti a zabudnú na svoje problémy. Ďakujeme za vašu pomoc.

DECEMBER 2019

Pre naše OZ Inšpirujme svet je to jeden z najdôležitejších mesiacov v roku. Začíname Mikulášom pre deti, rodinky ale aj napr. Mikulášom pre mladých športovcov. Spolu so všestrannou pohybovou prípravou – LOKOMOTÍVA ŠURANY sme pripravili deťom súťaž v pohybových zručnostiach. Teší nás, že deti spravili niečo pre svoje zdravie. Ďalej sme pomohli rodinám, deťom, zdravotne znevýhodneným deťom, pánovi bez domova, základnej umeleckej škole v Šuranoch, žiakom materských škôl, základných škôl, stredných škôl, športovcom, deťom z detského domova, mamičkám a to potravinami, školskými pomôckami a potrebami, nábytkom, teplými prikrývkami, bicyklami, rozkladacou sedacou súpravou, teplým oblečením, hračkami, televízormi, notebookom, telefónom, vianočné stromčeky, hygienickými  potrebami, športovým náradím, kuchynskými pomôckami, malými domácimi spotrebičmi, edukačnými pomôckami, hudobným nástrojom a iným.

Pri príležitosti benefičného koncertu BEZ MODRÍN organizovanom neziskovou organizáciou Slniečko, sme darovali finančný dar tejto organizácii, pretože robia správne veci a pomáhajú týraným deťom a mamičkám.

Materské centrum na Kostolnom Seku otvorilo svoje vynovené priestory, kde naše občianske zduženie pomohlo TESCO PROJEKTOM sumou 1300,- €. Prajeme veľa šťastných detí a spokojných mamičiek.

Autistickým detičkám (dvojičky) sme prispeli na edukačné pomôcky (tieto pomôcky pre tieto detičky sú veľmi drahé) preto nemôžeme často pomáhať týmto deťom.

Aj v decembri sme odovzdali viac ako 10 ks detských bicyklov. Ďakujeme darcom, ktorí týmto darom vyčarili úsmev na tvári deťom a ich rodinám.

Na vianočnej charitatívnej zbierke sa nám podarilo vyzbierať: základné potraviny 212 kg, ovocie a zelenina 240 kg, olej a mlieko 200 l, drogéria a kozmetika 296 ks, pochutiny 484 ks, konzervy a zaváraniny 111 ks! Takto to vyzerá, keď správni ľudia chcú spraviť čarovné Vianoce rodinám s neľahkým osudom (zdravotné znevýhodnenie, týranie, domáce násilie, strata rodičov, požiar, neľahká finančná situácia a iné). Spolu sme pomohli vyše 50 rodinám, v 5 okresoch, v 2 krajoch a stále pokračujeme. Gymnázium Šurany, Hasiči Šurany - DHZ Šurany, Castle Café, Frutix s.r.o, Deep Art Tattoo, Eurofins, František Dikany - Topex, Senior Kostolný Sek a ďalší úžasní ľudia. Ďakujeme, že robíte svet detí krajším!

Vianočné darčeky sme roznášali celý mesiac december na tie správne miesta, a tým spravili pravé Vianoce deťom, ktoré by si nenašli nič na štedrovečernom stole a pod vianočným stromčekom. Treba sa podeliť a to najmä na Vianoce. Bohužiaľ krásne a bezstarostné Vianoce nie sú samozrejmosťou pre všetkých. Každé dieťa si zaslúži prekvapenie pod stromčekom a plné bruško.