Ako sme pomohli 2018

JÚL 2018 zapojili sme sa do grantového programu ROZPRÚDIME REGIÓNY nadácie ZSE, kde sme žiadali o také malé detské ihrisko (trampolíny, šmýkačky, preliezky, lavice) pre niektoré sídliská v Šuranoch. Názov nášho projektu bol ROZPRÚDIME , SPOJÍME, ROZHÝBEME A PODPORÍME KOMUNITY V ŠURANOCH A INŠPIRUJEME ĎALŠÍCH. Náš projekt nebol zaradený do verejného hlasovania. Aj tak ďakujem nadácii ZSE za príležitosť pomôcť nášmu mestu.

AUGUST 2018 pokúsili sme sa pomôcť talentovanému mladému športovcovi a dostali sme takúto odpoveď: Dobrý deň pán Filaga , na základe rozhodnutia správnej rady NADÁCIE zo dňa 2.8.2018 Vám oznamujem, že Vaša žiadosť pre Silvestra Petríka bola schválená vo výške 500,- EUR. Sme veľmi radi, že sa nám darí aj takto pomáhať rodinkám, ktoré to naozaj potrebujú. Ešte raz veľmi pekne ďakujem nadácii (názov neuvádzam zámerne) za veľkú pomoc. Vážime si každé euro.
SILVESTER PETRIK
http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13285/159353#8

AUGUST 2018 mladej rodinke z okresu Nové Zámky sme poskytli chladničku s mrazničkou a plynový sporák s elektrickou rúrou, nakoľko ich finančná situácia im nedovoľuje kúpiť nové spotrebiče. Ďakujeme ľuďom, ktorí poskytli potrebné spotrebiče a zabezpečili logistiku, pretože sme potrebovali väčšie nákladné auto.

AUGUST 2018 ďalšej mladej rodinke v okrese Nové Zámky sme zabezpečili práčku, umývačku a posteľ pre dieťa. Ďakujem rodine zo Šurian, ktorá poskytla konkrétne spotrebiče

AUGUST 2018 Mladej rodinke z okresu Nové Zámky sme zabezpečili televízor, nakoľko ich finančná situácia si to nemohla dovoliť. Ďakujem kamarátovi a podnikateľovi za poskytnutie tejto pomoci.

AUGUST 2018 s pár dobrovoľníkmi sme očistili a natreli oplotenie základnej školy Bernolákova v Šuranoch. Radi aj verejne pomôžeme takýmto inštitúciám pre mládež. Najviac ďakujem našim malým dobrovoľníkom a žiakom školy Bernolákova, Šurany pretože chceme inšpirovať aj deti, a to sa nám pri tejto peknej akcii podarilo. Tieto skvelé a šikovné deti, ktoré vidíte na fotkách, môžu inšpirovať iné deti. Ďakujeme všetkým za pomoc

AUGUST 2018mladej rodine z okresu Nové Zámky sme poskytli málo používaný kočík s výbavou. Sme radi, že poslúži tým správnym ľuďom.

AUGUST /SEPTEMBER 2018 po zakúpení školských tašiek, školských pomôcok, zošitov sme každú kúpenú alebo darovanú školskú tašku naplnili všetkými potrebnými pomôckami a rozniesli po okrese deťom, ktoré to potrebovali. Táto akcia nás o to viac teší, pretože sa jednalo o vzdelanie. Táto pomoc je veľmi potrebná. Ďakujem všetkým, ktorí prispeli k realizovaniu projektu či sponzorom alebo ľuďom, ktorí poskytli či tašku alebo školské pomôcky. Veľká vďaka aj pani riaditeľkám a pánom riaditeľom základných škôl, pani starostkám a pánom starostom, poslancom mestských a obecných zastupiteľstiev, pani učiteľkám a pánom učiteľom za odovzdanie konkrétnym deťom. Teším sa na našu ďalšiu spoluprácu.

-SEPTEMBER 2018 žiadali sme podporu pre jedného talentovaného deväťročného registrovaného futbalistu z blízkej dediny. Pochádza zo sociálne znevýhodneného prostredia nakoľko stratil otca. Momentálne sa o Andreja stará jeho babička, no tá mu nedokáže zabezpečiť potrebné veci pre športový rozvoj. Vďaka pár športovcom a trénerom sme zatiaľ poskytli pár kopačiek číslo 35-36, jednu futbalovú loptu a pár použitých chráničov. Ďakujem za poskytnutú pomoc mojim priateľom.

SEPTEMBER 2018 Raiffeisen banka pod GESTO PRE MESTO podporuje pohybové aktivity v regióne. Naše občianske združenie INŠPIRUJME SVET sa zapojilo pod názvom STOLNÍ TENISTI INŠPIRUJÚ MLÁDEŽ. Prosím svojím hlasovaním podporte buď náš alebo projekt, ktorý Vás najviac zaujme. Ďakujeme 
https://www.gestopremesto.sk/o-geste-pre-mesto No musím konštatovať, že počet hlasov nestačil a náš projekt nebol podporený. Týmto veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí hlasovali. Každú podporu a hlas si vážime a ďakujeme.

SEPTEMBER 2018 Naše občianske združenie sa zapojilo do krásneho projektu FESTIVAL INAK na Sihoti v Nových Zámkoch, kde sme prispeli k rozvoju športu a pohybu detí. Najväčšiu radosť nám urobili rodinné súboje v stolnom tenise, kde si zasúťažili rodičia a ich deti(deti vždy vyhrali). Veľmi radi podporíme aj ďalšie podobné akcie.SEPTEMBER 2018Podarilo sa nám pomôcť jednému dievčatku so zdravotným znevýhodnením a to takou formou, že absolvuje terapiu na koňoch. Ďakujeme všetkým za pomoc, pretože po telefonáte s pani cvičiteľkou po prvej hodine, mi bolo povedané ako veľmi to pomáha zdravotnému stavu dievčatku. Spolu takto vytvárame lepší svet a inšpirujeme iných.


OKTÓBER 2018 Mladej rodinke zo sociálne slabšieho prostredia sa nám podarilo pomôcť sedacou súpravou a aj logisticky sme to vybavili. Sedacia súprava bola v dobrom stave, tak dúfame, že poslúži ešte veľa rokov.

OKTÓBER 2018 Pre jedného nadaného futbalistu, ktorého ocko je vážne chorý, sa nám podarilo kúpiť nový futbalový batoh. Ocko sa momentálne nedokáže postarať o syna, tak sme trochu pomohli. Našou odmenou bola reakcia chlapca, keď sme mu batoh boli odovzdať. Hneď v ten deň s ním išiel na tréning. Teší nás robiť radosť.

OKTÓBER 2018 Opäť sa nám podarilo zohnať 4 školské tašky, ktoré sme naplnili pomôckami a poroznášali po okrese Nové Zámky a Komárno. Ďakujem pani riaditeľkám a pánom riaditeľom základných škôl, ktorí pomáhali s doručením tašiek deťom zo sociálne slabšieho prostredia.

OKTÓBER 2018 Trom mladým žiačkam zo stredných škôl, z neúplných rodín, sme poskytli zimné oblečenie, bižutériu, doplnky, okuliare a topánky. Takto sme aspoň pár euro ušetrili ich rodičom a starým rodičom, ktorí sa o tieto mladé dámy starajú.

OKTÓBER 2018 Podarilo sa nám zohnať kočík a veci pre bábätko pre jednu mladú mamičku, ktorá nemá podporu z rodiny a ocko dieťaťa sa o dieťatko z rôznych dôvodov nevie/nemôže/nechce postarať. Táto pomoc nás veľmi teší.

OKTÓBER 2018 Nábytkovú stenu do obývačky sme zabezpečili pre rodinku, ktorá sa sťahovala do podnájmu. Sme radi, že sme pomohli.

OKTÓBER 2018 Zaslali sme žiadosť na Nitriansky samosprávny kraj, kde sa snažíme pomôcť deťom, mládeži a sociálne slabým rodinám v našom regióne.

OKTÓBER 2018 Ďalším kočíkom trojkombinácia sme pomohli mladej mamičke s novonarodeným bábätkom. Ďakujem rodine z Bratislavského kraja, ktorá poskytla túto pomoc. Ďakujem aj za informáciu a odovzdanie tejto pomoci pani riaditeľke základnej školy v nemenovanej obci.

OKTÓBER 2018 Manželská posteľ poslúži mladej rodine z okresu Nové Zámky. Sme radi, že sme mohli pomôcť a ďakujem ľuďom, ktorí poskytli túto pomoc a pomohli aj s logistikou. Veľmi si to vážime. Vďaka takýmto ľuďom sa zlepšujú podmienky ľuďom a rodinám, ktoré sú zo sociálne slabšieho prostredia.

OKTÓBER 2018 Ďalšia školská taška poslúži vo výchovno-vzdelávacom procese malému dievčatku. Ďakujem pani z Bratislavského kraja, ktorá nám poskytla túto peknú tašku naplnenú školskými potrebami. Veľké ďakujeme

OKTÓBER 2018 Podarilo sa nám predĺžiť Hipoterapiu dievčatku so zdravotným znevýhodnením, nakoľko hipoterapia zlepšuje jej zdravotný i duševný stav. Ďakujeme za poskytnutie pomoci pri tejto hipoterapie aj sponzorom, aj pani cvičiteľke.

OKTÓBER 2018 Zánovná práčka poslúži rodine zo sociálne slabšieho prostredia a ďakujeme pani z Nových Zámkov, ktorá poskytla tento dar.

OKTÓBER 2018 Mladej dáme s downovým syndrónom sme poskytli nový strojček na cestoviny. Mladá dáma si výrobou cestovín aj privyrába, no je to aj jej obľúbená voľnočasová aktivita. Radi podporujeme produkty, ktoré majú zmysel a pomôžu.

NOVEMBER 2018 Chlapca z okresu Nové Zámky sme potešili skateboardom a podporili ho v pohybe.

NOVEMBER 2018 Mladej mamičke s bábätkom sme poskytli hračky, drogériu, oblečenie pre dieťatko. Tak sme radi, že pomoc išla na správne miesto.

NOVEMBER 2018 Dnes sa nám opäť podarilo vyčarovať úsmev na perách a darovať automatickú práčku, kombinovaný sporák, chladničku a koberec mladej rodinke zo ŠURIAN.. Veľká vďaka patrí Ľudkovi Baloghovi z Hurbanova za poskytnutie vozidla a samozrejme našim priateľom z BA, ktorí tieto veci radi poskytli

NOVEMBER 2018 Detská stolička na kŕmenie poslúžila mladej rodinke v Nitrianskom okrese

NOVEMBER2018 Detský bicykel poteší mladú rodinku, ktorá si kúpu nového bicykla nemôže dovoliť. Ďakujeme dáme z Nových Zámkov, ktorá poskytla bicykel.

NOVEMBER 2018 Vďaka mladej rodine, ktorá darovala automatickú práčku, sme urobili radosť mamičke s trojročným dieťatkom z okresu Komárno. Nech im slúži čo najdlhšie.

NOVEMBER 2018 S pomocou vedenia základnej školy v Úľanoch nad Žitavou sa poradilo pomôcť deťom, ktoré to potrebujú. Sme vďační za takúto spoluprácu, pretože pomoc putuje tam, kde je treba.

NOVEMBER 2018 Zapojili sme sa do projektu darujme Vianoce pomocou nadácie orange, kde chceme pomôcť tým, ktorí nemajú šťastie stráviť krásne a bezstarostné Vianoce.

NOVEMBER 2018 Mamičke sme pomohli s drogériou, oblečením, a ďalšími pomôckami pre bábätko.

NOVEMBER 2018 Podporili sme mladú organizáciu študentov zo Šurian a okolia. Starter pack je 10-týždňový vzdelávací program pre žiakov 6. – 9. ročníka. Počas Starter packu sa účastníci učia pracovať v tíme, správne komunikovať, riešiť problémy, pripravovať a realizovať vlastné projekty.

NOVEMBER 2018 Mladej rodinke sme pomohli vaničkou na kúpanie. Ďakujem ďalšej rodine, ktorá poskytla túto pomoc. Ďakujeme, že spolu inšpirujeme svet.

NOVEMBER 2018 Pomáhame aj pánovi z Nových Zámkov, ktorý prišiel o domov.
http://www.tvnoviny.sk/domace/1944402_smutny-pribeh-toto-je-bezdomovec-o-ktorom-si-viaceri-myslia-ze-ma-domov?fbclid=IwAR2Z5PWctWb45-7v5G5dA_rF2c_iLfI_Lt_C362F1Ms32LiQaSYQciDf5mE

NOVEMBER 2018 Zapojili sme sa: Dňa 9.12.2018 od 14.00 do 18:00 organizuje občianske združenie z Nových Zámkov vianočnú akciu v KOVAK Nové Zámky, Akcia je venovaná deťom DaD ako aj deťom zo sociálne slabších rodín. Deťom zaspieva aj spevák zo Slovenska. Počas tejto akcie si deti môžu priniesť tašky aby si zobrali aj oblečenie, ktoré potrebujú ako aj malý darček.

DECEMBER 2018 Dňa 15.12.2018 od 15.00 do 18.00 sa naše občianske združenie zúčastní charitatívnej zbierky DARUJ .HRAČKU v nákupnom centre N – CENTRO v Nitre, kde pripravujeme pre deti program zbierame hračky deťom zo sociálne slabších rodín ako aj deťom so zdravotným .postihnutím. Je nám cťou, že budeme súčasťou tejto peknej akcie. Ďakujeme vedeniu N-CENTRA, že si vybrali práve nás.

DECEMBER 2018 Ďalšia pomoc putovala rodinke, ktorej sa práve narodila krásna princeznička. Prajeme jej veľa zdravia a nech veci poslúžia. Ďakujeme mladej rodinke zo Šurian, ktorá poskytla tieto krásne veci a hračky.

DECEMBER 2018 Mladej mamičke s malým synom, ktorí majú rodinné problémy sme poskytli odbornú pomoc. Je to síce dlhodobý proces, no veríme, že tento príbeh bude mať šťastný koniec. Ďakujeme pani riaditeľke z nemenovanej organizácie v Nitre, ktorá nám pri riešení podobných problémov poskytuje túto odbornú pomoc.

DECEMBER 2018 Mladej rodine zo Šurian pomohlo poskytnuté oblečenie, drogéria a hračky. Ďakujeme rodinám, ktoré venovali tieto potrebné veci.

DECEMBER 2018 Nočným Mikulášom (pretože Ja-Mikuláš som neskoro prišiel z práce) sme potešili pár rodín v okrese Nové Zámky a touto cestou chceme poďakovať priateľom, ľudom a organizáciám, ktorí poskytli tieto mikulášske balíčky.

DECEMBER 2018 Ranným Mikulášom sme opäť potešili ďalšiu rodinku v Úľanoch nad Žitavou. Ďakujem opäť dobrým ľuďom za sladkého Mikuláša a aj pani riaditeľke školy za pomoc pri odovzdávaní.

DECEMBER 2018 Počas vyučovania na strednej škole sme nenápadne vložili do školskej tašky Mikuláša žiačke, ktorá má doma 6 súrodencov. Takže tajný Mikuláš vyšiel podľa predstáv a potešil všetky deti v tejto rodinke. Ďakujem ľudí, ktorí prispeli sladkosťami a ovocím.

DECEMBER 2018 Plyšové hračky, školská taška a školské potreby poslúžia základnej škole v okrese Nové Zámky. Dúfam, že deti sa potešia a ďakujem kamarátom a ľuďom, ktorí nám darovali tieto aj krásne aj potrebné veci.

DECEMBER 2018 Vďaka dobrej priateľke sa nám podarilo pripraviť krásne športové Vianoce. Mladému športovcovi sme pripravili potrebnú športovú vystroj nakoľko si rodičia nemôžu dovoliť takúto podporu. Túto športovú výstroj odovzdáme pred Vianocami. Sme radi, že sa nám darí takto spolu podporovať športovcov.

DECEMBER 2018 Vďaka zbierke dobrovoľníkov sme dostali veľký nákup trvanlivých potravín, ktorý odovzdáme rodinke z okresu Nové Zámky. Týmto nákupom nasýtime viac detí a to nám robí najväčšiu radosť.

DECEMBER 2018 Gitara poslúži nadanému žiakovi zo Základnej umeleckej školy Tibora Sládkoviča v Šuranoch. Ďakujeme rodine z Nitry, ktorá poskytla túto giratu.

DECEMBER 2018 Školská taška pre žiačika 2 ročníka poteší chlapca zo sociálne slabšej rodiny. Ďakujeme skvelým ľuďom, ktorí darovali túto školskú pomôcku.

DECEMBER 2018 Chladničkou pomôžeme rodinke do Nových Zámkov. Dúfam, že pred sviatkami pomôže.

DECEMBER 2018 Ďakujeme Zuzane Fazekaš FAZU DETI VEDIA ČO CHCÚ, za krásne pomôcky pre detičky s autizmom. Takto pomôžeme nemenovanej škôlke v Nových Zámkoch. Dostali sme pekné poďakovania od rodičov a vedenia školy, tak sme šťastní, že sa páčilo. Dúfam, že takto aj v budúcnosti pomôžeme ďalším škôlkam a školám.

DECEMBER 2018 Počítačovým príslušenstvom sme potešili pár študentov strednej školy. Ďakujeme ľuďom ,ktorí poskytli tieto pomôcky.

DECEMBER 2018 Na charitatívnej zbierke DARUJ HRAČKU sme vyzbierali veľa krásnych hračiek a získali nové kontakty na ľudí, ktorí chcú pomôcť. Radi sa stretávame s dobrými ľuďmi a s deťmi, ktoré pomáhajú. Každé dieťa, ktoré pomohlo dostalo krásne tričko s naším logom, popýtali sme sa na názor detí, že komu má naše občianske združenie pomôcť a symbolickým odtlačkom prsta nám deti vytvorili strom SPOLU INŠPIRUJEME SVET. Deťom sme vysvetlili, aký dobrý skutok urobili a poďakovali sme aj rodičom za takúto výchovu a smerovanie detí. Sme na všetky deti pyšní.

http://cetv.sk/index.php/publicistika/item/4237-region-vianoce-detom-zo-socialne-slabsich-rodin?fbclid=IwAR2BMkyVVC0X4MOIvT1pTvSDctwHYl32Wa-BZLo75Wtl97i8pyjDw49gDKI

DECEMBER 2018 Prvé darčeky v podobe školských potrieb, hračiek, elektroniky, jedla, teplých vecí, športových potrieb, drogérie putovali do rodín v okolí Nových Zámkov. Sú to rodiny, ktoré nemajú možnosti svojim deťom zaobstarať tieto darčeky. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli pri tomto našom prvom vianočnom obdarovaní.

DECEMBER 2018 Ďalšia pomoc putovala do Šurian, Úľan nad Žitavou, Veľkých Loviec a na Podhájsku. Teší nás, že sme rodinkám spravili pekné Vianoce a pomohli tým, čo najviac potrebovali. Všetky rodinky, ktorým sme pomohli majú malé dieťa alebo deti. Všetko robíme najmä kvôli nim. Ďakujeme našim dvom kamarátom, ktorí veľmi prispeli k realizovaniu a obetovali aj čas aj peniažky na túto krásnu pomoc. Veľmi si to vážime.

DECEMBER 2018 Vďaka našej priateľke z Nových Zámkov nebude hladovať rodinka z okresu Levice. Odovzdali sme potraviny, vajíčka, med, zemiaky, oplátky atď. Ďakujeme ešte raz.

DECEMBER 2018 Hračky, plyšové hračky, knihy, školské pomôcky pomohli základnej škole. Ďakujem za spoluprácu s pánom riaditeľom. Sme radi, že spolu inšpirujeme druhých.

DECEMBER 2018 Osemročné dievčatko sme potešili medom, hračkami, knihou, plyšovou hračkou. O dievčatko sa starajú starí rodičia, ktorí by si nemohli dovoliť toľko darčekov. Baví nás pomáhať. Ďakujem kamarátovi pánovi zástupcovi školy, ktorú dievčatko navštevuje.

DECEMBER 2018 Pomáhame aj mladej rodine v okrese Komárno, kde sme poskytli trvanlivé potraviny a teplé oblečenie.

DECEMBER 2018 Vianočný darček tablet poputuje mladému, slušnému, nadanému žiakovi základnej školy v Šuranoch, ktorý nemá vhodné rodinné zázemie a finančná situácia v rodine nie je dobrá. Teší nás podpora nadaných žiakov a sme radi, že môžeme podporovať ich rozvoj.

DECEMBER 2018 Naložili sme tri naše osobné autá vianočnými darčekmi, potravinami, ovocím, zeleninou, hračkami, teplým oblečením, televízorom, chladničkou atď. Toto všetko pomohlo rodinám a deťom v okresoch Nitra, Nové Zámky, Komárno, Levice. Veľmi ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli. Veľmi si to vážime. Ďakujeme veľmi pekne

DECEMBER 2018 Aj po sviatkoch nás ľudia prosia o pomoc. Do mesta Vráble sme poskytli chladničku mladej rodinke, hračky pre deti a oblečenie, ktoré potrebovali. Ďakujeme priateľke zo Šurian, ktorá túto pomoc poskytla.