Ako sme pomohli 2020

JANUÁR 2020

Ovocie a zeleninu, drogériu, školské pomôcky, med, detskú obuv, teplé oblečenie, hračky, televízor, kočík trojkombinácia, kolieskové korčule pre deti, spoločenské hry, dve pračky, rýchlovarnú kanvicu, elektrickú dvojplatničku, rádio, bicykle pre deti, hygienické potreby, trvanlivé potraviny a sladkosti. Toto všetko sme poskytli rodinám s deťmi, ktoré to najviac potrebovali. Pomohli sme aj materskému centru, ktorému chýbalo rádio. Zaplatili sme obedy deťom zo základnej školy v Šuranoch, ktorých rodiny sú v zlej finančnej situácii.

FEBRUÁR 2020

Bicykle, nábytok, spotrebiče a pomôcky do domácnosti, med, školské tašky písacie potreby,, oblečenie na lyžiarsky výcvik, sedacia súprava, kuchynské pomôcky, kolieskové korčule, kolobežky, koberce, hračky, knižky, kočíky, veci pre bábätká a budúce mamičky, kozmetika, nákupy potravín a drogérie, športové potreby a športová obuv, bicykle, notebooky, televízory, oblečenie pre deti a rodiny s deťmi. Mladej mamičke z okresu Nitra sme zakúpili mesačný lístok do práce, nakoľko sa stará o svoje dieťa sama a nemala finančné prostriedky na cestu do novej práce. Pokračujeme aj v projektoch a grantoch a v nasledujúcom mesiaci uzrie svetlo sveta POJAZDNÁ KNIŹNICA, na ktorú sa veľmi tešíme. Vďaka vám dobrí ľudia sme v mesiacoch január a február mohli viac ako 70 rodinkám s deťmi. Ďakujeme za podporu a ďakujeme, že môžeme dať aspoň malú nádej týmto deťom a ukázať im, že niekomu na nich záleží. Možno raz budú oni pomáhať ďalej a tým sa naša myšlienka bude šíriť medzi ľudí.

Rodičia žiačky základnej školy si nemohli dovoliť zaplatiť dioptrické okuliare, no dievčatko ich potrebovalo k učeniu, písaniu a čítaniu, tak sme veľmi radi poskytli tejto rodinke okuliare. Dievčatku prajeme veľa šťastia v učení a v živote. 

MAREC, APRÍL 2020

Dobrý deň, z dôvodu mimoriadnych opatrení prijatých vládou SR sme sa rozhodli, že podáme pomocnú ruku tým, ktorí sú novým vírusom najviac ohrození. Radi pomôžeme s nákupmi potravín. Seniorom a ľuďom zo Šurian a blízkeho okolia, ktorých zdravie je v ohrození zrealizujeme a roznesieme nákup na určenú adresu. Kontaktujte nás na telefónnych číslach 0948 213 887, 0903 212 870, 0915 798 490 alebo formou sociálnych sietí.
Sme pripravení pomôcť. Po tejto výzve  sme nakupovali pre seniorov, ľuďom a deťom  po operácii, ľuďom s onkologickým ochorením a inak ohrozeným občanom v okrese Nové Zámky. Sme radi za príjemné stretnutia  a prajeme pevné zdravie.

Členovia OZ Inšpirujme svet a dobrovoľníci z okresu Nové Zámky počas dvoch týždňov navštívili 229 osamelých seniorov v Nových Zámkoch. Odovzdávali ochranné rúška, nákupy potravín a drogérie a ponúkali ďalšiu potrebnú pomoc. Strávili sme v teréne takmer  50 hodín a zapojilo sa spolu 17 členov OZ Inšpirujme svet a dobrovoľníkov.Najstarší senior mal  97 rokov. Nákup hygienických vecí, potravín, rúšok a iných potrebných vecí pre túto najrizikovejšiu skupinu seniorov zabezpečilo mesto Nové Zámky, OZ Inšpirujme svet a pán  viceprimátor Ing. Lukáš Štefánik. Seniorom ďakujeme za milé prijatie a tu je vidieť spolupatričnosť nakoľko nám odporučili ďalších seniorov, ktorým treba tiež pomôcť. Prejavujeme rešpekt, vďaku a úctu týmto seniorom, ktorí sami potrebujú pomoc, a pritom všetkom sa nezabudnú podeliť a chcú pomôcť aj druhým. Bolo veľmi príjemné sa porozprávať s takými skúsenými ľuďmi, máme sa čo učiť od našich seniorov. Veľké ďakujeme vážení seniori! Ďakujeme aj dobrovoľníkom za čas, energiu a pomoc. Ďakujeme aj susedom starších občanov, ktorí im nakupujú, starajú sa o ich zdravie. Bola to veľmi príjemná skúsenosť spoznať veľa dobrých ľudí, ste veľmi dobrým príkladom pre všetkých.

Dobrý deň, prerušenie vyučovania na školách a v školských zariadeniach prinieslo novú situáciu do mnohých rodín. Riaditelia škôl, učitelia, rodičia a aj samotní žiaci sa na nás obracajú s prosbami o pomoc pre rodiny zo sociálne znevýhodneného prostredia. Chýbajú elektronické zariadenia ako počítače, notebooky, tablety, smartphony ale aj samotné pripojenie na internet. Bez potrebného vybavenia sa častokrát nadaní žiaci nevedia zúčastniť vyučovacieho procesu na diaľku. Každé dieťa na svete má právo na kvalitné vzdelanie, a tak chceme pomôcť zo všetkých síl. Vopred ďakujeme za vašu snahu nám pomôcť a spoločne zabezpečiť, aby sa vzdelanie dostalo všade tam, kde je vítané. Momentálne sa blížime k číslu 50, a to znamená pre nás veľkú radosť, pretože sme pomohli skoro 50 rodinám, kde sa nachádza jedno alebo viac detí. Tieto deti sa tak môžu plne zúčastniť na online vyučovaní. Prajeme deťom veľa síl v ďalšom štúdiu a ďakujeme ľuďom a firmám, ktoré nám poskytli tieto elektronické zariadenia.

N.O. Centrum SLNIEČKO nás požiadalo o poskytnutie ochranných rúšok, rukavíc a štítov, ktoré by využili do terénu, na prechádzky alebo pohyb v prírode. Je nám cťou, že sme pomohli práve pani riaditeľke Mariane Kováčovej, ktorá je pre nás všetkých veľkým vzorom. Ďakujeme pani riaditeľka za Vašu šľachetnú prácu a pomoc deťom. 

Počas COVIDU-19 nezabúdame pomáhať aj deťoma rodinám, ktoré potrebujú potraviny, oblečenie, drogériu a iné potrebné veci. Darovali sme v okresoch Nitra, Levice, Nové Zámky, Komárno letné detské oblečenie, hračky, bicykle, odrážadlá, kolobežky, sedacie súpravy, televízory, chladničky, posteľ, koberce, písacie stolíky, detskú obuv, detské ihrisko na dvor, knižky a edukačnú literatúru, kočíky a súpravy pre bábätká, spoločenské hry, lopty, uteráky, deky, domáce spotrebiče, paplóny, vankúše, konferenčný stolík, mikrovlnnú rúru, boxovacie vrece a športové náčinie a iné. No najväčšiu radosť mali deti z potravín, ktoré nanešťastie nemajú často na stole a to Granko, mlieko, kekse, ovocie, zeleninu, puding, krupicu, salám, sladké pečivo. To čo je pre niekoho samozrejmosť, u druhých je to prepychom. Sociálne slabšierodiny si nemôžu kvôli finančnej situácii dovoliť aj také veci ako prací prášok, zubné pasty, zubné kefky, telové mlieko, prípravok na umývanie riadu, tak pridávame ku každému nákupu aj pár takýchto vecí.